Wszystkie tajemnice hymnu narodowego

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 21:20
Tym razem w audycji gościliśmy Małgorzatę Strzałkowską. To pisarka, poetka, ilustratorka książek dla dzieci i autorka książki "Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy".
Audio
  • Wszystkie tajemnice hymnu narodowego (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Fragment okładki książki Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy
Fragment okładki książki "Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy"Foto: mat. promocyjne

Książka opowiada o narodzinach Mazurka Dąbrowskiego, o drodze, jaką przeszła ta pieśń, przemieniając się z żołnierskiej Pieśni Legionów Polskich we Włoszech w pieśń narodową i hymn państwowy, a także o ludziach szczególnie z nią związanych. Porządkuje rozproszone informacje dotyczące polskiego hymnu w ciekawe i przydatne kompendium. Dzięki podziałowi na dwie części: "Co każdy Polak o hymnie wiedzieć powinien" oraz "Dla wnikliwych" sięgnąć po nią może czytelnik w każdym wieku.

Poza tym w audycji mówiliśmy o konkursie Świat Przyjazny Dziecku. Jest on już od 15 lat organizowany pod szyldem Komitetu Ochrony Praw Dziecka. W tym roku po raz pierwszy najwspanialsze książki roku wybierała Mała Kapituła! Jej członkowie opowiadali o swoich wyborach właśnie w "Zagadkowej niedzieli". W skład Małej Kapituły weszły dzieci, które goszczą w "Zagadkowej niedzieli"! Ciekawostką może być także i to, że prowadząca "Zagadkową niedzielę" zasiada w dorosłym jury Konkursu.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość:
Małgorzata Strzałkowska (pisarka, poetka, ilustratorka książek dla dzieci), Aleksandra Piotrowska (psycholog, juror konkursu "Świat przyjazny dziecku")
Data emisji: 26.02.2017
Godzina emisji: 8.07

mat. promocyjne/mp

Czytaj także

Dzieci wiedzą lepiej, kim są dziadkowie i babcie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 10:40
"Mojemu dziadkowi zęby nie wypadnęły, są bardzo czyściutkie, nawet złote!", "a moja babcia ma przecinki na cielu, czyli takie zmarszczki!". Czego jeszcze możemy się dowiedzieć od przedszkolaków?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krasnale i czarownice, czyli tajemniczy Wrocław

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 16:57
- Mam słabość do Więziennika - mówi Małgorzata Kurek, przewodniczka po Wrocławiu, która opowiedziała dzieciom o wrocławskich krasnalach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Kruszewicz odpowiada na pytania dzieci

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 11:11
- Moje ulubione zwierzę wśród ssaków to pies, a wśród ptaków - kanarek - powiedział w "Zagadkowej niedzieli" dyrektor warszawskiego zoo, dr Andrzej Kruszewicz.
rozwiń zwiń