Geniusze, którzy zmienili świat

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2017 12:28
To była opowieść o geniuszach, którzy mieli odwagę zmienić ten świat. Dzięki ich odwadze i determinacji możemy dzisiaj korzystać z wynalazków, które określają jakość naszego życia.
Audio
  • Geniusze, którzy zmienili świat (Zagadkowa niedziela/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Andrey_Kuzmin

O światłych umysłach rozmawialiśmy z dziennikarzem, podróżnikiem, fotografem i filmowcem – Marcinem Jamkowskim, autorem książek dla dzieci "Wielcy odkrywcy" i "Wielcy wynalazcy".

Nasze studio odwiedziły także Monika Hałuha i Magdalena Kłos-Podsiadło, które opowiadały o najwspanialszych książkach wyróżnionych prestiżowymi nagrodami przyznawanymi przez polską sekcję IBBY.

W Trójce pojawili się również Agnieszka Krajnik i Michał Stępień z Fundacji Zaczytani.org, którzy mówili o działalności fundacji i programie Bajkoterapia, skierowanym do dzieci przebywających w szpitalach. O swoich spotkaniach z chorymi dziećmi opowiadała również pisarka Katarzyna Ryrych, autorka m.in. książki "List od...".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 17.12.2017
Godzina emisji: 9.05

Czytaj także

Jak ma na imię św. Mikołaj?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 11:00
To pytanie zadała dzieciom Katarzyna Stoparczyk. Odpowiedź wcale nie jest oczywista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego ubieramy choinkę?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 13:30
Święta Bożego Narodzenia obfitują w wiele tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest pięknie przyozdobiona choinka. Dlaczego dekoruje się drzewko? Nad tą niezwykle ważną kwestią pochylili się nasi najmłodsi eksperci.
rozwiń zwiń