X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ile waży powietrze?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 14:26
Nie ma koloru, kształtu ani smaku. Nie można go zobaczyć, nie można też złapać. Czasem w ogóle zapominamy, że istnieje. A jednak to ono trzyma nas przy życiu.
Audio
  • Ile waży powietrze? (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Albina Glisic/Shutterstock.com

Najczystsze mają mieszkańcy Islandii, ale Kanadyjczycy i Finowie także nie mogą na nie narzekać. Dzięki niemu ludzkość od wieków marzy o lataniu. Ile waży? Jak przyłożyć do niego szkiełko i oko?

– Skąd wiemy, że powietrze jest wokół nas? Jak można je zbadać, skoro go nie widać? Niedawno otworzyliśmy wystawę mu poświęconą, gdzie można przeprowadzić różne eksperymenty z nim związane. Pokazujemy, między innymi, jak można zważyć powietrze – opowiada Anna Lipińska z Centrum Nauki Kopernik. Jaki jest sposób na określenie wagi powietrza wokół nas? Ile jest go w studiu Trójki? O tym, oraz o wystawie Centrum Nauki Kopernik można można posłuchać w dołączonym nagraniu.

Okładka książki "Julek i dziura w budżecie" Sylwii Wojciechowskiej/mat. prasowe Okładka książki "Julek i dziura w budżecie" Sylwii Wojciechowskiej/mat. prasowe

W audycji gościła również Sylwia Wojciechowska, autorka książki "Julek i dziura w budżecie". – Ferie zimowe to czas, gdy wiele dzieci pierwszy raz dostaje kieszonkowe na wyjazd. Trzeba nimi jakoś dysponować. Jak to zrobić? – pyta Katarzyna Stoparczyk. – Właśnie po to powstała moja książka. Mama tytułowego Julka uczy go, że gdy mamy własne pieniądze, to trzeba nimi właściwie zarządzać i planować na co je przeznaczymy – odpowiada pisarka. Czego jeszcze można się nauczyć z przygód Julka i jego przyjaciół? O tym w dołączonej audycji.

Gorąco zapraszamy do słuchania!

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Sylwia Wojciechowska (autorka książki "Julek i dziura w budżecie"), Anna Lipińska (pracownik Centrum Nauki Kopernik)
Data emisji: 28.01.2017
Godzina emisji: 9.06

ml

Czytaj także

Wyjątkowe dziewczyny w "Zagadkowej niedzieli"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2017 16:12
Piratka, kobieta faraon, zawodniczka Formuły 1, tatuażystka i raperka, a także pierwsza kobieta chirurg i szpieg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Meissner: profesor marzyciel nadzwyczajny

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 15:30
Profesor Krzysztof Meissner jest wybitnym fizykiem, który doskonale odnajduje się w świecie kwarków, leptonów i bozonów. Jest osobą, która spełnia wielkie marzenie poważnej części ludzkości o prowadzeniu badań w największej maszynie świata, legendarnym Wielkim Zderzaczu Hadronów.
rozwiń zwiń