"Budyń Julka Tuwima" w "Zagadkowej Osieckiej"!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 10:00
– Otwieramy Muzyczne Studio im. Agnieszki Osieckiej dla najmłodszych – mówiła Katarzyna Stoparczyk tuż przed premierą nowego cyklu dla dzieci. 
Audio
  • Pierwsza audycja z cyklu "Zagadkowa Osiecka" (Zagadkowa niedziela/Trójka)

"Zagadkowa Osiecka", bo o tym projekcie mowa, wystartowała 11 lutego. Ta prowadzona na żywo audycji została stworzona z myślą o najmłodszych słuchaczach i ich rodzicach. W projekcie bierze także udział Patryk "Tik Tak" Matela, beatboxer. Wśród gości specjalnych wydarzenia m.in. Czesław Mozil i Krzysztof Zalewski.

budyn_julka_tuwima_1200.jpg
Budyń, Julek Tuwim i rock'n'roll

"Zagadkowa Osiecka" to nowy autorski projekt Katarzyny Stoparczyk. Prowadzi ona w radiowej Trójce znany i lubiany cykl "Dzieci wiedzą lepiej" oraz popularne audycje: "Myślidziecka 3/5/7" i "Zagadkowa niedziela", która w 2017 roku została nagrodzona tytułem Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi.  

I właśnie od "Zagadkowej niedzieli" – po raz pierwszy z udziałem publiczności – rozpoczęło się niedzielne spotkanie w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. A zaraz potem odbył się szalony, energetyczny koncert pt. "Budyń Julka Tuwima". Na scenie przy Myśliwieckiej 3/5/7 pojawili się znakomici muzycy i wokaliści: Jacek "Budyń" Szymkiewicz (lider zespołu Pogodno), Joanna Zawłocka, Krzysztof Zalewski i Czesław Mozil. – Premierą tego artystycznego projektu inaugurujemy cykl spotkań pt. "Zagadkowa Osiecka". A to oznacza, że Muzyczne Studio im. Agnieszki Osieckiej otwieramy dla najmłodszych. Będziemy się tu spotykać przynajmniej raz w miesiącu – podkreśla Kartarzyna Stoparczyk.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania tego niezwykłego wydarzenia!

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Jacek "Budyń" Szymkiewicz, Joanna Zawłocka, Krzysztof Zalewski, Sebastian Pikula, Aleksander OrłowskiCzesław Mozil (muzycy projektu "Budyń Julka Tuwima"), Patryk "Tik Tak" Matela (beatboxer), Marcin Brykczyński (pisarz, tłumacz)
Data emisji: 11.02.2017
Godzina emisji: 9.06

ml/mk

Czytaj także

Wyjątkowy festiwal kina

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 18:00
Ten festiwal stworzony jest z szacunku i z miłości do dobrego, mądrego kina, które pozostawia w młodym człowieku trwały ślad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dzieci bawią się podczas karnawału?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 12:00
Muzyka, taniec, zabawa i spotkania ze znajomymi – to czynności typowe dla karnawału. Jak się okazuje, nie tylko dorośli potrafią się dobrze bawić w tym czasie
rozwiń zwiń