Magiczne opowiadania, podróże i nietypowa biżuteria

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 11:00
To była niecodzienna podróż. W niespełna godzinę przemierzyliśmy ponad 3 tys. kilometrów.
Audio
  • Najdziwniejsza biżuteria świata? (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Viktor Loki

Okładka książki "Ukryte świata" Okładka książki "Ukryte świata"

Gościem audycji był pisarz Rafał Witek, który wraz z dziećmi stworzył książkę "Ukryte światy". Te 25 opowiadań napisanych przez najmłodszych to zbiór, który potrafi przenieść każdego czytelnika w niesamowity, magiczny świat. Konkurs "Popisz się talentem" wyłonił najlepszych pisarzy najmłodszego pokolenia.

Pisarz chwalił Marysię, która brała udział w audycji, jak również napisała jedno z opowiadań. – W opowiadaniu Marysi zaskoczyło nas poczucie humoru. Bardzo trudno o smaczki językowe, w szczególności kiedy jest się dzieckiem. A widać, że autorka lubi się bawić słowem – mówił Rafał Witek. Cały dochód ze sprzedaży książki "Ukryte światy" zostanie przeznaczony na cele charytatywne. 

Zagadkowe studio odwiedziła także podróżniczka Edyta Chrząszcz. Jej opowieść przeniosła słuchaczy na odległą Alaskę. 

– Na Alasce jest tyle niedźwiedzi ile ludzi. Jeden miś przypada na jednego człowieka. Sama widziałam małego niedźwiadka z mamą – opowiadała Edyta Chrząszcz, która wspomniała również o najdziwniejszej biżuterii świata, która... wprawiła dzieci w zakłopotanie. Dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.  

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Edyta Chrząszcz (podróżniczka), Rafał Witek (pisarz)
Data emisji: 4.03.2018
Godzina emisji: 9.06

kw/mk

Czytaj także

Dzień Babci i Dzień Dziadka na całej Ziemi!

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 12:29
– Dziadkowie są zazwyczaj cierpliwi, wiedzą, co jest w życiu najważniejsze, a na co nie warto tracić czasu. Wiedzą też, że to właśnie czas jest najwspanialszym prezentem od losu – mówi prowadząca audycję "Zagadkowa niedziela" Katarzyna Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile waży powietrze?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 14:26
Nie ma koloru, kształtu ani smaku. Nie można go zobaczyć, nie można też złapać. Czasem w ogóle zapominamy, że istnieje. A jednak to ono trzyma nas przy życiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fascynujący świat nauki

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 11:00
Tym razem poznawaliśmy wielkie naukowe odkrycia, a także fascynujący świat medycyny i ludzi, którzy poświęcili jej całe swoje życie. Jak się okazało, ratując przy tym nasze.
rozwiń zwiń