X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szymon Radzimierski, czyli 11-latek w podróży przez Afrykę

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 13:00
Tym razem zerknęliśmy do krateru z rozżarzoną lawą, zobaczyliśmy dzikie hieny, poznaliśmy nieustraszonych Hamerów, a wszystko to w przepięknej, egzotycznej Etiopii.
Audio
  • 11-letni podróżnik Szymon Radzimierski o odkrywaniu piękna Etiopii (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Etiopia
EtiopiaFoto: By U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 2nd Class Michael Lindsey [Public domain], via Wikimedia Commons

Okładka książki "Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo" Szymona Radzimierskiego Okładka książki "Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo" Szymona Radzimierskiego

Przewodnikiem po tym fascynującym świecie był ktoś, kto, pomimo bardzo młodego wieku, poznał już kilkadziesiąt krajów – 11-letni podróżnik, Szymon Radzimierski. W czasie swoich podróży był on świadkiem wielu niezwykłych wydarzeń, które opisał w swojej książce.

– W Etiopii ludzie, gdy idą wypasać kozy i krowy, nie zabierają ze sobą jedzenia. Natomiast gdy już dotrą na miejsce, gdzie bydło ma się nakarmić, miejscowi nacinają jedną z żył zwierzęcia i zbierają krew do pojemnika. Robią to jednak tak, by nic mu się nie stało. Następnie mieszają krew z mlekiem i piją, dzięki czemu zaspokajają swój głód bez potrzeby zabijania wypasanego bydła – opowiada młody podróżnik.

Jakie jeszcze niecodzienne zwyczaje zaobserwował w Etiopii Szymon Radzimierski? Kim są towarzyszący mu w wyprawach Muńka i Dedi? Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania. 


Od lewej: Simon, Julek i Marta, fot. A. Romanowski/Polskie Radio Od lewej: Szymon, Julek i Marta, fot. A. Romanowski/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Szymon Radzimierski (podróżnik, bloger)
Data emisji: 18.03.2018
Godzina emisji: 9.07

ml/gs

Czytaj także

Martyna Wojciechowska: wierzę, że życie jest ciekawsze niż fikcja

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 10:00
Podróżniczka, zdobywczyni Mount Everestu w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk wspominała pierwsze dziecięce lektury i swoją drogę do pisania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podbój świata na piechotę? To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 14:40
– Najpierw było Santiago de Compostela, miasto w północnej Hiszpanii, gdzie znajduje się grób Jakuba Apostoła. To była pierwsza wędrówka, tam zrobiliśmy z mężem tylko tysiąc kilometrów. Jak dla nas to dosyć mało – opowiada Daria Urban-Kostyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magiczne opowiadania, podróże i nietypowa biżuteria

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 11:00
To była niecodzienna podróż. W niespełna godzinę przemierzyliśmy ponad 3 tys. kilometrów.
rozwiń zwiń