Dinozaury i Dagadana, czyli "Zagadkowa Osiecka" w radiowej Trójce gra dla dzieci po raz trzeci!

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 13:00
– Dinozaury składały jaja na twardo – powiedział 3-letni Kamil w audycji "Dzieci wiedzą lepiej". Zniosły je także i u nas. Bo to właśnie starożytne gady były bohaterami trzeciej odsłony "Zagadkowej Osieckiej".
Audio
  • Odkrywamy tajemnice dinozaurów! (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Katarzyna Stoparczyk i Pola Ola, najmłodsza bywalczyni Zagadkowej Osieckiej
Katarzyna Stoparczyk i Pola Ola, najmłodsza bywalczyni Zagadkowej OsieckiejFoto: Dariusz Kawka

– Zaopiekował się nimi w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej wybitny paleontolog, dr Tomasz Sulej, który wraz z naukowym zespołem odkrył w Lisowicach na Śląsku kości dinozaura. Muzycznie poranek dla dzieci i ich rodziców oprawił zespół Dagadana – mówiła Katarzyna Stoparczyk

***

"Zagadkowa Osiecka" to nowy autorski projekt Katarzyny Stoparczyk. Prowadzi ona w radiowej Trójce znany i lubiany cykl "Dzieci wiedzą lepiej" oraz popularne audycje: "Myślidziecka 3/5/7" i "Zagadkowa niedziela", która w 2017 roku została nagrodzona tytułem Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi. 

Pierwsze dwa spotkania w ramach projektu "Zagadkowa Osiecka" odbyły się w lutym. Tematem inauguracyjnego poranka przy ul. Myśliwieckiej był "Budyń Julka Tuwima", czyli muzyczny koncert Jacka "Budynia" Szymkiewicza (lidera zespołu Pogodno) z udziałem wokalistów: Joanna Zawłockiej, Krzysztofa Zalewskiego i Czesława Mozila. W drugiej audycji pojawiła się grupa Kilersi z programem "Pan Tuwim i Pan Brzechwa robią show"

W trakcie "Zagadkowej Osieckiej" został ponadto namalowany obraz inspirowany wydarzeniami w studio im. Agnieszki Osieckiej, autorstwa znakomitego aktora Marka Siudyma, który jest również obdarzony wybitnym talentem malarskim. Obraz ten zostanie zlicytowany na szczytny, charytatywny cel.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania tego niezwykłego wydarzenia!


shutterstock_1045304440 dziecko dino 1200.jpg
Co dzieci wiedzą o dinozaurach?

***

Tytuł audycji: Zagadkowa Osiecka
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: członkowie zespołu Dagadana (Daga Gregorowicz, Dana Winnycka, Mikołaj Pospieszalski, Bartosz Mikołaj Nazaruk), Marek Siudym (aktor), Tomasz Sulej (paleontolog) 
Data emisji: 25.03.2017 
Godzina emisji: 9.06


Czytaj także

Magiczne opowiadania, podróże i nietypowa biżuteria

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 11:00
To była niecodzienna podróż. W niespełna godzinę przemierzyliśmy ponad 3 tys. kilometrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zbadać DNA sprzed tysięcy lat?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 11:11
Jak okiełznać naturę, aby ratować ludzkie życie? Ile w nas z neandertalczyka? Z jakiego powodu nasz organizm jest wspaniałą, żywą fabryką?
rozwiń zwiń