X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zagadkowy 3 maja" u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 09:00
W "Zagadkowy poranek" 3 maja razem ze Stanisławem Augustem Poniatowskim otworzyliśmy okna Pałacu Królewskiego i przekonaliśmy się, że zapach, który poczuliśmy, wcale nam się nie podobał. 
Audio
  • "Zagadkowy czwartek" wokół Konstytucji 3 maja (Zagadkowy poranek/Trójka)
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w WarszawieFoto: TTstudio/Shutterstock

Katarzyna Stoparczyk, Łukasz Przybyłek i najmłodsi eksperci Trójki Katarzyna Stoparczyk, Łukasz Przybyłek razem z Martą, Mają, Julkiem i Leonem (foto: R. Juszczyk)

Przekonaliśmy się też, w jaki sposób żyją dworzanie, a także ludzie poza dworem. Jakie mają potrzeby i co jest dla nich ważne. Jak myślą o swojej ojczyźnie w czasach uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W tę niecodzienną, historyczną podróż zabrał nas ekspert od historii. Dzieci odpowiadały na wiele pytań związanych z Konstytucją 3 maja, jak również mówiły o najważniejszych wartościach i przywiązaniu do ojczyzny

– Konstytucja, której święto właśnie obchodzimy, jest skutkiem tego, że ktoś przemówił ludziom do rozumu. Zapukał w głowę i powiedział: "Halo! Polacy! Nauczcie się lepiej rządzić i kochać swoją ojczyznę, a nie myśleć tylko o swoim brzuchu." To jest właśnie ten czas Stanisława Augusta. Jednak konstytucja przyszła zbyt późno i nie dało się tego państwa uratować – tłumaczył dzieciom Łukasz Przybyłek, wykładowca Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa poranek
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Łukasz Przybyłek (wykładowca Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii)
Data emisji: 3.05.2018
Godzina emisji: 8.10

kw/gs

Czytaj także

Joanna Olech o szczególnej książce zilustrowanej... kleksami

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 10:00
Pierwszy gość tego wydania "Zakadkowej niedzieli" napisał wiele książek, które niejeden z naszych słuchaczy ma na swojej półce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż do Chin w "Zagadkowej niedzieli"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 10:00
O swojej książce "Made in China", podróżach po Chinach i innych krajach opowiadał dzieciom Michał Cessanis, podróżnik i dziennikarz "National Geographic Traveler".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominik Wieczorkiewicz, czyli leśnik na hulajnodze

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 10:00
Pokochał drzewa smocze, piaskowe burze i trzy przestraszone myszy, które uratowały mu życie. Jednak najbardziej na świecie pokochał ją, Krysię.
rozwiń zwiń