Odpowiedzi na wiele muzycznych pytań

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 10:00
To było bardzo muzyczne wydanie audycji. W "Zagadkowym" studiu pojawiło się dwóch utalentowanych muzyków, reprezentujących zarówno różne pokolenia, jak i style. 
Audio
  • Jak powstał beatbox? (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Paolo Paradiso

1. IMG_3648-kopia mann stoparczyk 1200.JPG
Jak wyglądało dzieciństwo Wojciecha Manna?

Tym razem dzieci dokładnie dowiedziały na czym polega i skąd pochodzi beatbox, czyli sztuka rytmicznego tworzenia dźwięków. Patryk "TikTak" Matela, czyli jeden z najlepszych polskich beatboxerów, odpowiedział na wiele pytań najmłodszych ekspertów Trójki i zaprezentował swój talent. 

– Beatbox wziął się z braku perkusji. W latach 70. w biednych dzielnicach Nowego Jorku nie stać było niektórych na instrumenty, więc ludzie postanowili działać na własny sposób. To były dzielnice, w których się nie przelewało. Tam żyli kreatywni ludzie, ale nie mieli oni dostępu do szkół muzycznych – podkreśla Patryk Matela. 

Drugim gościem był 11-letni Staś Kukulski, który oczarował swoim głosem zarówno zgromadzonych w studiu, jak również słuchaczy Programu Trzeciego. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 4.11.2018
Godzina emisji: 9.07

kw

Czytaj także

Odpowiedzi na intrygujące (nie tylko dzieci) pytania

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 10:00
Do czego Królestwo Wielkiej Brytanii potrzebowało polskiego drewna? Która Polka została najsłynniejszą kobietą świata? Skąd się wzięła wolna sobota?
rozwiń zwiń

Czytaj także

70 letni rekordzista w "Zagadkowej niedzieli"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 17:49
Naszym zagadkowym bohaterem jest prawdziwy rekordzista! Nie dość, że pojawia się nieprzerwanie od ponad 70 lat, to jeszcze miewał takie czasy kiedy do jego redakcji przychodziło 7 tysięcy listów miesięcznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykła opowieść Sebastiana Grzywacza

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 10:00
Niewidomy tata skacze ze spadochronem, uprawia sztuki walki, jest założycielem i pracownikiem Fundacji Ponad Słowami, członkiem grupy wolontariuszy Wolonwariaci.
rozwiń zwiń