Wojownicy o wielkich sercach

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 09:00
Spartanie byli mężnymi wojownikami ze starożytnej Grecji, którzy nie mieli sobie równych. Jeden z nich odwiedził zagadkowe studio, gdzie opowiadał z czym mierzą się on i jego towarzysze obecnie.
Audio
  • Spartanie biegną dla dzieci (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Serhii Bobyk/Shutterstock.com

Spartanie są grupą biegaczy, którzy swoje zainteresowanie bieganiem długodystansowym postanowili dodatkowo wzmocnić aspektem społecznym. Jak sami o sobie mówią: "Każdy z nas przebiegł przynajmniej jeden maraton, każdy z nas trenuje systematycznie żeby poprawić wyniki oraz  żeby czuć się sprawnym i zdrowym człowiekiem. Ponieważ uważamy, że sportowca podziwia się za wynik, a szanuje się go za postawę, postanowiliśmy aby nasze bieganie miało co najmniej 2 razy w roku oprócz celu sportowego, także cel charytatywny. Swoim bieganiem i związanym z tym medialnym wsparciem chcemy pomóc dzieciom – dzieciom chorym, dzieciom niepełnosprawnym. W naszym gronie są osoby, które doświadczają na co dzień trudu wychowania i rehabilitacji dzieci, więc oprócz odruchu serca jest to rzeczywisty problem, który dostrzegamy i z którym się zmagamy".

Gościem audycji był Michał Leśniewski, prezes Fundacji Spartanie Dzieciom.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 13.01.2019
Godzina emisji: 9.05

mat. prasowe/ml

Czytaj także

Jak "widzą" niewidomi?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 10:15
Katarzyna Stoparczyk rozmawiała z Michałem, który jest niewidomy od urodzenia. Chłopiec opowiedział o tym, jak wygląda jego świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Ferency: wchodząc na scenę ląduję w pięknym świecie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 09:00
Bardzo dobrze gotuje, ale nigdy nie zostawia po sobie bałaganu. Mówi, że nie lubi ludzi, ale jego studenci wspominają go z czułością i rozrzewnieniem.
rozwiń zwiń