Pełen tajemnic i zagrożeń świat owadów

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 10:00
– To, co dzieje się w horrorach, bardzo często inspirowane jest tym, co widzimy w przyrodzie – mówi w Zagadkowym Studiu biolog Jakub Urbański.
Audio
  • Do czego zdolne są owady? (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/rihaij

Jak nazywa się najbardzej niebezpieczne zwierzę świata? I jak to możliwe, że waży prawie tyle co nic? Które owady zamieniają swoich kolegów w zombie? Czy zwykłe karaluchy są w stanie uratować człowieka? Co to takiego Fabryka Owadów? Jak one smakują i czy można je jeść? 

Jak na "Zagadkową niedzielę" przystało, znowu nie zabrakło zagadek i... owadów. Jednego jesteśmy pewni, takich sześcionogów nie znacie. Opowiedział on nich założyciel Fabryki Owadów i ich szalony wielbiciel, wspaniały biolog – Jakub Urbański.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Jakub Urbański (biolog, założyciel Fabryki Owadów)
Data emisji:
 12.05.2019
Godzina emisji: 9.05

mk


Czytaj także

Podróż do Chin w "Zagadkowej niedzieli"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 10:00
O swojej książce "Made in China", podróżach po Chinach i innych krajach opowiadał dzieciom Michał Cessanis, podróżnik i dziennikarz "National Geographic Traveler".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadki z owadami w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 10:15
Kontakt z nimi jest jak lot w kosmos! Zwłaszcza wtedy, kiedy poznajemy fascynujący świat makrofotografii. Na każdego człowieka żyjącego dziś na Ziemi przypada ich ponad 200 milionów. Jest ich więcej niż ziarenek piasku na wszystkich plażach świata! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice pływającego Batorego

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 12:00
70 tys. jaj, 9 ton mięsa, 6 tys. sztuk drobiu, 6 ton owoców. Tyle zabierano w podróż przez Atlantyk legendarnym transatlantykiem, który nazywał się Batory.
rozwiń zwiń