Świętujemy Światowy Dzień Oceanów!

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 10:12
Morza i oceany karmią miliardy ludzi na całym świecie. W efekcie nieodpowiedzialnych działań człowieka za kilkadziesiąt lat w tych akwenach może zabraknąć ryb.
Audio
  • Jak dbać o morza i oceany? (Zagadkowa niedziela/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

Jeśli tak się stanie, wówczas życie w morzach i oceanach przestanie istnieć! Warto o tym pamiętać i głośno o tym mówić. Tak jak o plastiku, który tak niefrasobliwie wyrzucamy, a który każdego roku zabija miliony istnień...

W "Zagadkowej niedzieli" świętowaliśmy Światowy Dzień Oceanów! Nie z tortem i bez szampana, za to z mądrym słowem, refleksją i empatią, której młodym słuchaczom nie brakuje. W tę oceaniczną podróż zabrała nas Marta Potocka – biolog morza, doktor nauk o Ziemi, badacz i pasjonat rejonów polarnych oraz propagowania wiedzy przyrodniczej wśród dzieci i młodzieży. 

– Ponad połowa świata żywi się głównie rybami i owocami morza. To ogromne źródło białka dla wielu ludzi na całym świecie. Są też tacy, którzy żyją z połowu ryb czy ich przetwarzania – mówiła w audycji dr Marta Potocka. 

Jak dbać o morza i oceany? Co może zrobić każdy z nas, aby przyczynić się do poprawy środowiska? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Marta Potocka (biolog morza, doktor nauk o Ziemi) 
Data emisji:
 9.06.2019
Godzina emisji: 9.06

kw

Czytaj także

Wyprawa w nieznane w "Zagadkowej niedzieli"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 10:00
– Kiedy stoi się nad Wielkim Kanionem w Kolorado, trudno sobie wyobrazić, że coś takiego mogła wyrzeźbić rzeka. To opowieść o tym, jak powstawała Ziemia  – mówi podróżniczka Anna Olej-Kobus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowe Dwa Teatry!

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 10:10
To było specjalne wydanie "Zagadkowej niedzieli" z festiwalu Dwa Teatry, prosto z sopockiej plaży! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie wyzwania "Waniliowej Julki"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 10:00
Julia ma 12 lat i masę zainteresowań: pływa, jeździ na nartach, uprawia judo, biega przełajowo, kocha Formułę 1. I nie przeszkadza jej w tym fakt, że jest… niewidoma.
rozwiń zwiń