Wyjątkowy projekt Miłki Raulin "Siła Marzeń. Ulepieni z pasji"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 09:10
– Pasja jest w nas, w naszych serduchach. Trzeba ją potraktować jak marzenie, ale i jako plan, bo jeśli go mamy, to możemy go realizować i sprawdzać, jak się nam to udaje – mówiła w "Zagadkowej niedzieli" podróżniczka Miłka Raulin.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Duet PandG/Shutterstock

shutterstock_657707956 pustynia sahara 1200.jpg
Pustynie, czyli miejsca poza czasem

Jest ona pomysłodawczynią festiwalu "Siła Marzeń. Ulepieni z pasji". Na jego stronie znajduje się dawka inspiracji – rozmowy z gośćmi, którzy opowiadają o swoich osiągnięciach, ale muszą też mierzyć się z rozmaitymi zadaniami. W rozmowie z Miłką Raulin prelegenci odpowiadają na trudne pytania, z których jedno zawsze się powtarza: co powiedziałabyś pięcioletniemu sobie. 

Posłuchaj
49:30 2021_09_12 09_10_38_PR3_Zagadkowa_Niedziela.mp3 Życie pełne pasji. Jak odmieniać naszą codzienność? (Zagadkowa niedziela/Trójka)

 

Jednym z gości tegorocznej edycji festiwalu był Jasiek Mela, który po rodzinnej tragedii i wypadku, w którym stracił rękę i nogę zdobył z Markiem Kamińskim oba bieguny. – Jak on sam mówi, to była podróż w głąb siebie, dlatego że musiał pokonać tam bardzo wiele słabości – opowiada gość Katarzyny Stoparczyk. 

Z Tatr w Himalaje - Magda Lassota | #Ulepienizpasji/Siła Marzeń Miłki Raulin

Wśród gości festiwalu była także Tomek Kurczaba, geograf, fotograf, dla którego polska stacja antarktyczna im. Henryka Artcowskiego stała się drugim domem. Właśnie od niego dowiedzieliśmy się, jak pachnął pingwiny, po spotkaniach, których ubranie  wielokrotnie nadawało się tylko i wyłącznie do prania. 

One Year in Frozen World 2020/Tomasz Kurczaba

W audycji rozmawialiśmy także o wadze buntu i w wychowaniu dziecka w równowadze między jego własną tożsamością a  posłuszeństwem. 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Miłka Raulin (himalaistka, podróżniczka, zdobywczyni korony Ziemi, autorka projektu  "Siła Marzeń. Ulepieni z pasji"), 
Data emisji: 12.09.2021
Godziny emisji: 9.10

gs

Czytaj także

"Bah Bah", czyli za co można polubić Iran. Iranista Albert Kwiatkowski w Zagadkowym Studiu

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 10:00
To stąd pochodzą pierwsza kosmiczna turystka, najsłynniejszy lekarz w historii i jedna z najgenialniejszych matematyczek na świecie, tu wynaleziono wodę różaną i zgromadzono jedną z największych kolekcji klejnotów. Polacy po powrocie z tego kraju w pierwszej kolejności opowiadają nie o zabytkach, ale o ludziach – niezwykle gościnnych i zawsze uśmiechniętych. Mowa oczywiście o Iranie, którego tajemnice zdradził nam Albert Kwiatkowski, autor książki "Bah Bah. Iran dla dociekliwych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzielne dzieciaki przynoszą nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 10:15
W ten weekend we Wrocławiu odbył się finał tegorocznej edycji Brave Kids – niezwykłego, międzynarodowego projektu edukacyjno-artystycznego, który już od kilkunastu lat jest obecny także w Polsce. – W tym projekcie chodzi właśnie o to, aby oddać głos dzieciom – mówią organizatorzy. I do tego nawiązuje tegoroczne hasło skierowane właśnie do dzieci: "Chcemy was usłyszeć!" 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poranek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jak królowie zaczynali nowy dzień?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 10:00
Ile godzin miał w zwyczaju sypiać król Stanisław August Poniatowski? Co jadał na śniadanie? Czy mył zęby? O typowym królewskim poranku opowiedział nam historyk Sławomir Szczocki w 50. rocznicę podjęcia decyzji o odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie. 
rozwiń zwiń