X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rola aktora

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2011 15:19
Rozmawialiśmy o trudnym zawodzie aktora. O tym jak ciężko jest zapamiętać długi tekst, o ciągłym wchodzeniu w skórę innej osoby oraz o wyobraźni scenicznej i nauce grania.
Audio

Choć profesja aktora do najłatwiejszych nie należy wiele dzieci marzy, by ją wykonywać. Do tego grona zalicza się Klara. – Chciałabym zostać aktorką, ale trzeba dużo pracować, żeby nią być. Trzeba dużo ćwiczyć pamięć i się nie wstydzić.

Jej koleżanka Ala próbowała już swoich sił w tym zawodzie. - Jeszcze w drugiej klasie, bo teraz jestem w trzeciej, chodziłam na zajęcia aktorskie w szkole. Podobały mi się, ale w tym roku jeżdżę na basen i nie mogę chodzić.

Bardziej sceptyczny od dziewczynek wobec aktorstwa jest Marek. – Ja bym chyba nie mógł wstawać rano i uczyć się tego wszystkiego na pamięć.

Okazuje się, że Marek w swoich zastrzeżeniach ma dużo racji. – Rzeczywiście czasami, jak jedzie się na plan filmowy, to trzeba wstać o piątej rano i potem dać się jeszcze ucharakteryzować, a nie każdy to lubi – przyznaje Ewa Konstancja Bułhak, aktorka.

Artystka dodaje, że w zawodzie aktora najważniejsza jest wyobraźnia. – To jest naprawdę ciekawe przez chwilę być złą, a zaraz potem bardzo dobrą.

Gośćmi audycji były aktorka Ewa Konstancja Bułhak oraz nauczycielka emisji głosu Patrycja Modlińska.

W studiu gościliśmy również dzieci z chóru "Alla Polacca": Marka, Klarę i Alicję

Aby wysłuchać całej audycji wystarczy kliknąć "Zagadkowa niedziela 17 kwietnia 2011" w boksie "Posłuchaj".

Audycji można słuchać w każdą niedzielę między 7.00 a 9.00 rano. Zapraszamy dzieci i rodziców!