Zagadkowe wyprawy i finał "Wymarzonych wakacji"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 16:13
Gośćmi "Zagadkowej niedzieli" byli podróżnicy: Ola Smolińska i Marek Traczyk, którzy opowiadali o wakacjach i planowaniu wypraw. Ogłosiliśmy także zwycięzców konkursu plastycznego dla dzieci z placówek wychowawczych.
Audio
  • Zagadkowe wyprawy i finał "Wymarzonych wakacji" (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Edukacja dzieci
Edukacja dzieciFoto: Glow Images/East News

Kiedy i jak warto zaplanować czas wakacyjny, jak organizować dzieciom czas, co robić, żeby w wakacje się nie nudzić? - radziła Ola Smolińska - pedagog i podróżnik, szef świetlic dla dzieci stowarzyszenia Serduszko Dla Dzieci. Marek Traczyk - podróżnik, znawca kultury takich krajów jak Włochy, Izrael oraz kraje Dalekiego Wschodu, opowiadał z kolei jak przygotować się do wyjazdu.

A tuż przed godz. 9.00 wraz z gośćmi specjalnymi: Cezarym Harasimowiczem i Eugeniuszem Zielenkiewiczem, ogłosiliśmy laureatów naszego konkursu na prace w dowolnej technice plastycznej pod tytułem "Wymarzone wakacje w górach".

Do usłyszenia w niedzielę, między 7 a 9,

Piotr Stelmach

 

Laureaci konkursu Wymarzone Wakacje w Górach:

1. Świetlica Wiejska Siwkowice - Resko

2. Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza w Wejherowie

3. Świetlica na Dolnej Centrum Caritas - Gdańsk

4. Ośrodek Wychowawczy Przystań z Sianowa

Na "Zagadkową Niedzielę" zapraszamy w niedziele od 7.00 do 9.00.

Zobacz więcej na temat: dzieci podróże

Czytaj także

Madagaskar – ostatnia "biała plama" na mapie?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 16:00
– O Madagaskarze mówi się, że to siódmy kontynent świata. I to jest jak najbardziej prawda. On się bardzo szybko odłączył od wszystkich innych lądów. Rośliny, zwierzęta, ludzie i obyczaje - to wszystko jest tam całkiem inne – mówił w Trójce Arek Ziemba, znawca Madagaskaru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martyna Wojciechowska: zawsze będę szukać krańca świata

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 21:01
- Napisałam tę historię dla mojej córci, dla Marysi, która marzy o tym, żeby być księżniczką, ponieważ myśli tylko o tym, jakie to bycie księżniczką ma zalety, ale w ogóle nie dostrzega wad - mówi Martyna Wojciechowska o książce "Dzieciaki świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zaginiony rytm" tematem tegorocznego Brave Festival

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 16:35
Tytułowy "Zaginiony Rytm” przedstawiony zostanie publiczności festiwalu na przykładzie szeregu mało znanych gatunków muzycznych oraz technik wokalnych. Zapraszamy do słuchania relacji z festiwalu na antenie Trójki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tipsy - marzenie każdego herbaciarza!

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 12:57
Gośćmi "Zagadkowego poranka" byli podróżnicy – Anna Czapek i Piotr Mojżyszek, którzy odkrywali przed Trójkowymi słuchaczami wszystkie tajemnice herbaty: czarnej, zielonej, białej i turkusowej…
rozwiń zwiń