X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Englert gościem specjalnym MBK

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 22:29
Przed tygodniem znaleźliśmy się już w nowym sezonie 2014/2015. Zapraszając do Teatru Narodowego na debatę wokół "Zbójców" w reżyserii Michała Zadary, zapowiedzieliśmy dłuższe spotkanie, inaugurujące ten sezon na scenie narodowej.
Audio
  • Jan Englert gościem specjalnym MBK (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Barbara Marcinik i Jan Englert w studiu Trójki
Barbara Marcinik i Jan Englert w studiu Trójki Foto: K. Goleniewska/ PR

Sezon jest szczególny, bo poprzedza jubileusz 250-lecia teatru publicznego w Polsce (listopad 2015). Goszcząc w tym wydaniu MBK dyrektora Teatru Narodowego Jana Englerta planowaliśmy rozmowę wokół historii sceny narodowej oraz sytuacji teatru publicznego w Polsce. Przyjrzeliśmy się też rozpoczętemu sezonowi: zapowiadanym premierom, wyjazdom itd. 

ELEMENTARZ,
ELEMENTARZ, Reżyseria: Michał Zadara, Premiera: 18 września

Wydanie, tradycyjnie, otworzył "inny" temat, czyli zapowiedź początku sezonu w "innym" teatrze: Nowym - Krzysztofa Warlikowskiego. Usłyszeliśmy znów Michała Zadarę, który przygotowuje spektakl dla… dzieci zatytułowany "Elementarz" na podstawie Mariana Falskiego!

Dla dorosłych w NT m.in. przegląd twórczości  Romeo Castellucciego (15-20.09.), będący częścią II Festiwalu War<So>Vie.

/

Naszymi gośćmi byli Dorota Semenowicz (słyszeliśmy ją także w poprzednim wydaniu Magazynu) - autorka książki, pracy doktorskiej nt. teatru Castellucciego ("To nie jest obraz. Romeo Castellucci i Societas Rafaello Sanzio") oraz Piotr Gruszczyński - dramaturg NT, który zapowiedział kolejną premierę w tym teatrze - "Apokalipsa" w reżyserii Michała Borczucha .

Dwa więc teatry warszawskie (nie licząc Imki, o której rozmawialiśmy przed tygodniem) na otwarcie sezonu teatralnego 2014/2015: TN i NT - Teatr Narodowy i Nowy Teatr .

Baszka Marcinik i Wojciech Dorosz - wydawca.
P.S.:
Kraków - w sobotę (13 września) została otwarta nowa siedziba Cricoteki.
Szczecin - w czwartek (11 września) wernisaż wystawy Andrzeja Dudzińskego - "Tranquillo" - dyptyk (+ inne prace) uświetnił serię wydarzeń towarzyszących otwarciu nowego gmachu Filharmonii.
Gdańsk - w najbliższy piątek (19 września) zostanie otwarty Gdański Teatr Szekspirowski.
Gdynia - w sobotę (20 września) zakończy się 39. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.