Laureat Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i finał Targów Książki w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 16:00
W Krakowie zakończył się kolejny, po wrocławskim, zdominowany przez literaturę/książkę tydzień października.
Audio
  • Laureat Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i finał Targów Książki w Krakowie (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Jedna z wyklejanek Wisławy Szymborskiej
Jedna z wyklejanek Wisławy SzymborskiejFoto: mat. promocyjne

Festiwal Conrada rozpoczęło w poniedziałek spotkanie z laureatką Nagrody Nobla 2015 - Swietłaną Aleksijeiwcz. Zamknięte zostały XIX Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W sobotę wieczorem przewodniczący jury Nagrody im. Wisławy Szymborskiej ogłosił nazwisko laureata tej Nagrody, w tym roku przyznanej i wręczonej po raz trzeci. Po raz pierwszy w finale nie znalazła się kobieta!

W symbolicznym miejscu, w Szufladzie Szymborskiej, mieszczącej się w oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie w Kamienicy Szołayskich, spotkaliśmy się - podobnie jak w TPK (22/23 października) - z prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej - Michałem Rusinkiem. Usłyszeliśmy także głos tegorocznego laureata Nagrody. Targi podsumowała (to już tradycja) prezes Targów w Krakowie - Grażyna Grabowska. Dane statystyczne, które podaje pani prezes, z roku na rok robią coraz większe wrażenie.

 
Gościem specjalnym wydania był członek międzynarodowego jury Nagrody im. Wisławy Szymborskiej - włoski krytyk i tłumacz Luigi Marinelli.

Trójka została partnerem Festiwalu Conrada, Targów Książki i Fundacji Wisławy Szymborskiej. Dziękujemy za pomoc w realizacji naszych spotkań.

 
***

Tytuł audycji: Magazyn Bardzo Kulturalny

Prowadzi: Baszka Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz

Data emisji: 25.10.2015

Godzina emisji: 19.05