X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XX Festiwal Szekspirowski - trzeci dzień

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 21:20
Sierpień jest u nas tradycyjnie miesiącem Gdańska. Tym razem "wizytowanie" zaczęliśmy w "Trójce pod Księżycem" nadawanej z CSW Łaźnia II.
Audio
  • XX Festiwal Szekspirowski - trzeci dzień (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
XX Festiwal Szekspirowski - trzeci dzień
Foto: mat. prom.

Przed nami – rytualna wyprawa do Stoczni, a tymczasem od 29 lipca celebrujemy Rok Williama Szekspira na jubileuszowym Festiwalu Szekspirowskim.  Na kilkanaście godzin przed inauguracją Festiwalu spotkaliśmy się w TPK, transmitowanej z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. I – w GTS pozostaliśmy.

W  trzeci wieczór szekspirowskiego święta opowiedzieliśmy o trzech nominowanych do Nagrody Złotego Yoricka spektaklach. W roli prezentującego nominacje wystąpi selekcjoner – krytyk – Łukasz Drewniak.

W tym roku jurorzy nie będą mieli łatwego wyboru. Oto troje znanych reżyserów zrealizowało trzy słynne dramaty Szekspira: Anna Augustynowicz w Szczecinie – „Burzę”, Barbara Wysocka w Warszawie – „Juliusza Cezara”, a Krzysztof Garbaczewski w Krakowie – „Hamleta”.


To - jedna z tych realizacji - otrzyma Złotego Yoricka 2016. A czy trudne zadanie miał selekcjoner, tego dowiedzieliśmy się w tym wydaniu MBK.

 

Zaprosiliśmy także profesora teatrologii – Jacka Fabiszaka, który pomógł nam spojrzeć na współczesnego Szekspira z  dłuższej perspektywy.

A zaczęliśmy - od poezji. Wszak Szekspir wielkim poetą był... W zastępstwie angielskiego poety - polski: Tadeusz Dąbrowski.

Zapraszamy w ostatnim dniu lipca 2016 – niestety już!

MBK – w wakacyjnej porze – od 20.00.

Program – tradycyjnie – zrealizował Andrzej Dubas (z Radia Gdańsk), a powstał on we współpracy z Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Dziękujemy.
***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz,
Data emisji:
31.07.2016
Godzina emisji:
20.07