X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dekada kultury audiowizualnej

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 18:25
Tak zatytułowany jest cykl zdarzeń zaplanowanych przez Narodowy Instytut Audiowizualny na 24 lutego. Gościem specjalnym audycji był dyrektor NInA - Michał Merczyński.
Audio
  • Dekada kultury audiowizualnej (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Michał Merczyński w studiu Trójki
Michał Merczyński w studiu Trójki Foto: Natalia Grzeszczyk

nina skan.jpg

Rozmawialiśmy o specyfice Instytutu oraz planach na początek tego roku. NInA od początku swojej działalności (2009) współpracowała z mediami publicznymi, produkując spektakle, audycje oraz filmy, prezentowane w Polskim Radiu oraz Telewizji Polskiej. Spotykając się z Michałem Merczyńskim, wspomnieliśmy również 102. urodziny pani Danuty Szaflarskiej (6 lutego).


Michał Merczyński i Barbara Marcinik (fot. N. Grzeszczyk) Michał Merczyński i Barbara Marcinik (fot. N. Grzeszczyk)

NInA współprodukowała m.in. film dokumentalny Doroty Kędzierzawskiej pt. "Inny świat", poświęcony najstarszej polskiej aktorce, która do jesieni 2016 roku pracowała na etacie w TR Warszawa.

W kąciku poświęconym młodym twórcom spotkaliśmy się z aktorką Teatru Ateneum w Warszawie - Katarzyną Uherską oraz z malarzem - Bartoszem Kokosińskim.


Katarzyna Uherska (fot. S. Hejj) Katarzyna Uherska (fot. S. Hejj)

Katarzyna Uherska gra w spektaklu pt. "Edukacja Rity" u boku Piotra Fronczewskiego. Przedstawienie wędruje i będzie pokazywane m.in. w Teatrze Ateneum w Warszawie.


Bartosz Kokosiński (fot. S. Héjj) Bartosz Kokosiński (fot. S. Héjj)

Bartosz Kokosiński 2 lutego otworzył w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie swoją wystawę pod zagadkowym tytułem "Wspólnota wyobrażeń o gęstości". Aby przybliżyć ideę tej ekspozycji, rozmawialiśmy z samym artystą oraz z kuratorką jego sopockiej wystawy - Katarzyną Jankowiak-Gumną. Niezainteresowanych współczesnym malarstwem zachęcamy do posłuchania nagrania naszej rozmowy. Może okazać się, że nie jest ono tym, za co go nie lubią.

W finale wydania Jan A.P. Kaczmarek zaprosił nas na prawykonanie swojego najnowszego dzieła, powstałego na zaproszenie Muzeum Emigracji w Gdyni. Koncert odbędzie się 25 lutego w Hali Gdynia Arena. My, na dłuższe spotkanie z laureatem Oscara (2005), emigrantem, spotkamy się za tydzień w MBK.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca:
Sylwia Héjj
Data emisji:
12.02.2017
Godzina emisji:
14.06

Czytaj także

Janusz Majewski. Film, kobieta jego życia

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 02:00
Na początku lutego ukazuje się biografia reżysera, napisana i opracowana przez Zofię Turowską - dziennikarkę, autorkę m.in. książek "Agnieszka. Pejzaże z Agnieszką Osiecką" i "Fotografia" o Zofii Nasierowskiej, żonie Janusza Majewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Welcome Home, Boys" w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 13:00
... czyli kinoteatr Mumio w Teatrze Ateneum. Prapremiera nowego spektaklu (nie – programu ze skeczami) odbyła się na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w maju ubiegłego roku.
rozwiń zwiń