X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Wieczur-Bluszcz i Przemysław Bluszcz w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 15:00
Państwo Bluszczowie to artystyczna para. Ona jest reżyserką. On - aktorem (czyta właśnie brawurowo w "Do Południa" kolejną książkę)
Audio
  • Anna Wieczur-Bluszcz i Przemysław Bluszcz w Trójce (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Anna Wieczur-Bluszcz i Przemysław Bluszcz
Anna Wieczur-Bluszcz i Przemysław BluszczFoto: Sylwia Héjj/PR

26 marca Anna dała w gdańskim Teatrze Miniatura premierę "Kasieńki" (adaptacja książki irlandzkiej autorki - Sarah Crossan). Przemek przybył na premierę i był widzem - wymarzonym - wzruszonym jak chłopiec, dojrzałym jak mężczyzna.

Zaprosiłam oboje na niedzielę przedświąteczną, bo temat jest uniwersalnie ważny: dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy - jak widać - w świecie zdominowanym przez destrukcję i chaos, zagubili się i może trzeba im prostych wzruszeń. W Teatrze Ateneum w Warszawie w sobotę odbyła się premiera "Ojca". W przedstawieniu Przemek gra postać zięcia.

Gościem drugiej części wydania jest Piotr Cieplak, który debiutuje w Teatrze Śląskim premierą "Porwania Europy" - sztuki z roku 1970... Jarosława Marka Rymkiewicza. Jest to farsa, która niejednego widza zaskoczy.


Plakat - "Porwanie Europy" Plakat - "Porwanie Europy"A w Sopocie dyr. Zbigniew Buski otworzył kolejną wystawę, prezentując twórczość legendarnej już, choć wciąż aktywnej, Łodzi Kaliskiej.


Plakat Plakat

Przedstawiamy krótką rozmowę z laureatem Nagrody im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego – Piotrem Pazińskim. 7 kwietnia w Muzeum Drugiej Wojny Światowej w Gdańsku przyznano bowiem nagrody za twórczość translatorską. Nagrodę za całokształt twórczości translatorskiej otrzymała Danuta Cirlić-Straszyńska, znakomita tłumaczka z języków macedońskiego, chorwackiego, serbskiego czy bośniackiego.


Laureatka Nagrody Boya-Żeleńskiego za całokształt twórczości: Danuta Cirlić-Straszyńska, tłumaczka z języków byłej Jugosławii: macedońskiego, serbskiego, bośniackiego, chorwackiego. Laureatka Nagrody Boya-Żeleńskiego za całokształt twórczości: Danuta Cirlić-Straszyńska, tłumaczka z języków byłej Jugosławii: macedońskiego, serbskiego, bośniackiego, chorwackiego.

Wśród siedmiu nominowanych za przekład jednego dzieła jury nagrodziło Piotra Pazińskiego, który z języka hebrajskiego przetłumaczył "Przypowieść o skrybie" i inne opowiadania Szmuela Josefa Agnona.


Laureat Nagrody Boya-Żeleńskiego za przekład jednego dzieła:  Piotr Paziński za tłumaczenie z języka hebrajskiego "Przypowieść o skrybie i inne opowiadania" Josefa Szmuela Agnona.
Laureat Nagrody Boya-Żeleńskiego za przekład jednego dzieła: Piotr Paziński za tłumaczenie z języka hebrajskiego "Przypowieść o skrybie i inne opowiadania" Josefa Szmuela Agnona.

Przewodniczącą Jury Nagrody jest Anna Wasilewska, tłumaczka z języka francuskiego. Nagroda towarzyszy Gdańskim Spotkaniom Tłumaczy Literatury "Odnalezione w tłumaczeniu" organizowanym przez Instytut Kultury Miejskiej.

Gdańsk - Warszawa - Katowice - w niedzielę w MBK.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca:
Sylwia Héjj
Data emisji:
9.04.2017
Godzina emisji:
14.07

Zobacz więcej na temat: Barbara Marcinik Trójka TEATR

Czytaj także

Jan Peszek świętuje z nami urodziny Trójki

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 14:00
Jan Peszek należy do tych artystów, z którymi mamy przyjemność i przywilej współpracować (przy lekturach książek) oraz spotykać się (w audycjach) najdłużej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odnalezione w Tłumaczeniu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 10:00
Spotkania z autorami przekładów w Gdańsku odbywają się co dwa lata, naprzemiennie z Festiwalem Europejski Poeta Wolności.
rozwiń zwiń