X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jubileusz legnickiego teatru

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 19:40
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy obchodzi w swoje 40-lecie, precyzyjnie – to jubileusz "polskiej sceny dramatycznej" w mieście.
Audio
  • Jubileusz legnickiego teatru (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Jacek Głomb, dyrektor legnickiego teatru, opowiada o jego powojennej historii
Jacek Głomb, dyrektor legnickiego teatru, opowiada o jego powojennej historiiFoto: Karol Budrewicz

Rok 2017 jest także rokiem 175-lecia istnienia budynku teatralnego w mieście. Od 23 lat tę scenę prowadzi reżyser, społecznik, człowiek radykalny – Jacek Głomb. Przed laty zorganizował Zjazd Legniczan, od początku prowadzi nierówną walkę z czasem i niesprzyjającymi okolicznościami niszczącymi miasto. Przegrał na Zakaczawiu, mimo że "Ballada o Zakaczawiu" była jednym z ważniejszych spektakli polskiego współczesnego teatru. Nie zdążył powstrzymać wyburzania starego centrum miasta, ale współtworzy jeden z najważniejszych teatrów w Polsce, niedawno jeszcze teatr stanowiący część dolnośląskiego "zagłębia teatralnego". "Zagłębie" zniknęło z naszej teatralnej mapy, ale "Modrzejewska" trwa!

W Legnicy jest radiowe studio prowadzone przez jedną osobę! I w nim spotykamy się w wieczór kulminacji wydarzeń jubileuszowych, po koncercie, mając za sobą premierę "Biesów" wg Dostojewskiego w reżyserii Jacka Głomba. Dyrektor obchodzącego jubileusz teatru jest współgospodarzem tego wydania MBK.
 
Wydanie to otworzy tradycyjne spotkanie, towarzyszące premierze na Scenie Teatralnej Trójki, z twórcami zaprezentowanego słuchowiska. Naszymi pierwszymi gośćmi będą: autorka "Teatru wyobraźni" Izabela Żukowska oraz reżyser Janusz Kukuła, który, będąc dyrektorem Teatru Polskiego Radia, zamknie symbolicznie rok na STT.


Izabela Żukowska, Janusz Kukuła i Barbara Marcinik Izabela Żukowska, Janusz Kukuła i Barbara Marcinik


Zapraszamy!
 
Baszka Marcinik i Wojciech Dorosz – wydawca

Audycję zrealizuje Andrzej Andrzejewski z owego legnickiego studia.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 26.11.2017
Godzina emisji: 21.10


Czytaj także

Na przecięciu wertykalnego z horyzontalnym

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 14:20
Dwa tytuły przedstawimy w pierwszym listopadowym wydaniu MBK: "Poruszona mapa" oraz "Nie wierzę w śmierć". Pierwszy – zainteresuje czytelników naszej literatury współczesnej, drugi – widzów gdańskiego teatru, tym razem – starszych, czyli młodzież i dorosłych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dostojewski i Conrad

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 22:00
Tym razem w "Magazynie bardzo kulturalnym" o jubileuszu legnickiego teatru oraz o kolejnej powieści Josepha Conrada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mistrzowie Szkoły Paryskiej" – po raz drugi w PGS

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 22:00
Latem tego roku mogliśmy oglądać prace polskich artystów w większości żydowskiego pochodzenia, tworzących na początku XX w. w Paryżu (choć na wystawie były także prace Modiglianiego).
rozwiń zwiń