X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magazyn Bardzo Kulturalny

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2009 13:00
- Dzisiaj specjalne wydanie RBK.
Audio

W jego pierwszej części postaram się godnie zastąpić Ryszarda Jaźwińskiego, który wyjechał, ale też tematy filmowe pojawią się dopiero tuż ...przed 14.00.

- Gościem tej godziny będzie kompozytor - JAN A.P.KACZMAREK (dwukrotnie zresztą podejmowany przez Rika podczas trwania Warszawskiego Festiwalu Filmowego). - Tym razem będziemy rozmawiali o spektaklu tańca współczesnego, pt "Alexanderplatz", którego prapremiera odbędzie się w Poznaniu, potem - premiera w Warszawie i w Berlinie. - Muzykę do tego przedstawienia Pauliny Wycichowskiej stanowią adaptowane dwa dzieła naszego gościa: "Kantata o Wolności" oraz "Oratorium 1956". - Przypomnimy historię prawykonań obu oraz, dzięki uprzejmości kompozytora, przywołamy fragmenty, które dzisiaj zabrzmią szczególnie dojmująco.

- Zgodnie z tradycją wspominania tych, którzy odeszli między Zaduszkami, wspomnimy scenografa MARIANA KOŁODZIEJA oraz choreografkę, tancerkę PINĘ BAUSCH.

- A tuż przed 14.00 Jan Kaczmarek zaprosi nas do posłuchania krótkich fragmentów jego muzyki do filmów: "Dzieci Ireny Sendlerowej" oraz "Hachiko".

-  Część druga RBK powstała w podziemiach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie przed tygodniem podejmował mnie i profesora JÓZEFA OPALSKIEGO - dyrektor KRZYSZTOF ORZECHOWSKI. - W Krakowskim Salonie Poezji prezentowany był od ponad miesiąca "Beniowski" i tym razem, dzięki uprzejmości gospodarza Salonu , będziemy mogli przywołać fragment V Księgi poematu Słowackiego w wykonaniu KRZYSZTOFA GLOBISZA. - Rozmawialiśmy oczywiście o "jubilacie" (Rok Słowackiego) czyli o patronie teatru na Placu Św. Ducha w Krakowie. - Przez moment była z nami współgospodyni Salonu pani ANIA DYMNA.

- Wspominaliśmy także Zbigniewa Zapasiewicza, Marka Walczewskiego, profesora Jana Błońskiego i - ponownie - Pinę Bausch.

- W finale tego wydania przywołuję spotkanie na Festiwalu im. Czesława Miłosza, którego jednym z gości był ADAM ZAGAJEWSKI. Przed tygodniem, kiedy Festiwal kończył się,  poprosiłam poetę o przeczytanie 2 wierszy z jego nowego tomu pt. "Niewidzialna Ręka". 

- Muzycznie w tej części RBK towarzyszy nam RENATE JETTE, śpiewająca pieśni ze spektaklu Krzysztofa Warlikowskiego ( Nowy Teatr ) - "(A)pollonia".

- Zapraszam: dzień jest świąteczny i wydanie RBK - również odświętne.

Baszka Marcinik

Czytaj także

"Sama nominacja była ogromnym sukcesem"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2010 08:29
Już jednak nominacja była ogromnym sukcesem reżysera Bartka Konopki i producentki Anny Wydry - uważa Jan A.P. Kaczmarek, laureat Oscara z 2005 roku za muzykę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grand Prix WFF dla filmu "Lourdes"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2009 12:43
Film "Lourdes" zdobył Grand Prix 25. Międzynarodowego Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Film w reżyserii Jessici Hausner to próba zbadania fenomenu sanktuarium, do którego co roku przybywają setki tysięcy pielgrzymów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spotkanie" Film Thomasa McCarthy

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2009 21:00
Jak można spotkać się z drugim człowiekiem na najgłębszym, ludzkim poziomie? Poza społecznymi i państwowymi podziałami, poza rutyną i konwencją? Bo tylko takie spotkanie może całkiem zmienić nas samych i nasz świat. "Spotkanie" Film Thomasa McCarthy
rozwiń zwiń