w mbk 17 maja 2009

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2009 14:00
29 WARSZAWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE przekroczyły półmetek. - Pozostał jeszcze tydzień z tego prawie trzy-tygodniowego Festiwalu, tydzień, za to JAKŻE ATRAKCYJNY!

29 WARSZAWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE przekroczyły półmetek. - Pozostał jeszcze tydzień z tego prawie trzytygodniowego Festiwalu, tydzień, za to JAKŻE ATRAKCYJNY!

- Zaczął się specjalnym pokazem dla gości zagranicznych premiery Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego, pt. (A)pollonia - to - poza programem głównym Festiwalu.

 

 

- A w programie - od wczoraj - absolutny teatralny "przebój" - "Sprawa Dantona" w reż. Jana Klaty (który właśnie wrócił do Warszawy z Gdyni, gdzie na R@porcie była pokazywana w konkursie jego kolejna premiera przygotowana w T.Polskim we Wrocławiu, pt. "Szajba").

 

- Prezentowana właśnie jest "Krasiński. Nie-Boska Komedia" - instalacja teatralna (z Teatru Polskiego w Bydgoszczy). Od dzisiaj też - polsko-izraelski projekt - "Bat Yam - Tykocin" (z Teatru Współczesnego we Wrocławiu oraz z Habima Theater w Tel-Awiwie), a potem: "Rycerze Okrągłego Stołu" - opera dokumentalna (różnorodność form!),  "Ifigenia Nowa Tragedia" (wg Racine'a - ze Starego Teatru w Krakowie).

 

Wreszcie - "Lew w zimie" ( koprodukcja TR W-wa z Burgtheater w Wiedniu) oraz "Orfeusz i Eurydyka" (koprodukcja Słowackiego Teatru Narodowego w Bratysławie i Opery Narodowej w Warszawie ).

 

- Ze zdarzeń towarzyszących WST - za nami także spotkanie z ojcem Maciejem Ziębą i Sławojem Żiżkiem (Krytyka Polityczna).

- Tym bardziej jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani na partnera radiowego 29 WST.

- W MBK - dziś - spróbujemy o tym co wyżej , uff.

- Zapraszamy do Klubu Festiwalowego w dawnej kawiarni Nowy Świat - Barbara Marcinik i MACIEJ NOWAK  (nasza koprodukcja z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego)

 

- Zaprosiliśmy tym razem scenografa - twórcę "Nie- Boskiej" - PAWŁA WODZIŃSKIEGO. - Mamy też apetyt na gości - niespodzianki :)

- MBK otworzy wszak rozmowa telefoniczna z panem RYSZARDEM BUGAJSKIM , który w najbliższą środę wystąpi w Collegium Nobilium w W-wie w cyklu Evviva l'arte obok pani Olgi Lipińskiej ( o teatrze telewizyjnym będzie rozmowa ).

Czytaj także

Zaobserwuj czas

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2008 12:09
Świat i giełda w burzy debat na temat kryzysu na rynkach finansowych, my sami, chcąc czy nie chcąc, w szumie przedświątecznego zamieszania, podczas akcji możemy dać się namówić na chwilę powolnego marudzenia nad czasem i obcowaniem z najprostszymi rozwiązaniami, a kto wie może odkryć na nowo ich wartości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy Teatr Nowy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2008 12:35
W inauguracyjnym repertuarze Nowego Teatru przewidziano m.in. pokaz spektaklu Alvisa Hermanisa z Rygi, ośmiogodzinne widowisko w reżyserii Krystiana Lupy „Factory 2” oraz liczne koncerty i odczyty. Najważniejszym wydarzniem tego sezonu będzie premiera sztuki Krzysztofa Warlikowskiego „(A)pollonia”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt Nowego gotowy

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2009 06:48
Do tej pory wiadome było, że Nowy Teatr zajmie budynki użytkowane obecnie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania mieszczące się na Starym Mokotowie, przy ulicy Madalińskiego. 7 kwietnia jego dyrektor Krzysztof Warlikowski ujawnił jak zostanie zagospodarowana licząca 2285 m2 hala oraz otaczająca budynek przestrzeń. Zwyciężyła koncepcja pracowni KKM Kozień Architekci z Krakowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magazyn Bardzo Kulturalny

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2010 14:00
- Na przekór okolicznościom proponujemy wyprawę ( podobnie jak w Trójce pod Księżycem ) prawdziwie europejską : Essen - Edynburg - Paryż. - ESK 2010 - Fringe 2010 - premiera w ... Odeonie.
rozwiń zwiń