X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wrocław – Sopot – Edynburg

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 22:30
Sierpień w MBK jest tradycyjnie miesiącem Gdańska, zatem wystartowaliśmy w Gdańsku, gdzie spotkaliśmy się z wrocławską grupą Pieśń Kozła.
Audio
  • Wrocław – Sopot – Edynburg (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Hamlet  komentarz w wykonaniu teatru Pieśń Kozła
"Hamlet – komentarz" w wykonaniu teatru Pieśń KozłaFoto: mat. prasowe

Teatr był nominowany do nagrody Złoty Yorick za zrealizowany w międzynarodowym składzie spektakl "Hamlet. Komentarz". Tydzień po zakończeniu Festiwalu Szekspirowskiego przedstawiliśmy rozmowę z Alicją i Grzegorzem Bralami oraz z muzykiem Maciejem Rychłym. Spektakl Grzegorza Brala i jego teatru nie otrzymał Złotego Yoricka, nie przyznano w tym roku tej nagrody za najlepszą szekspirowską realizację roku. Przyznano jedynie dwa wyróżnienia dla tylko dwóch nominowanych spektakli. Ze współwyróżnioną Agatą Dudą-Gracz rozmawialiśmy przed tygodniem w MBK, transmitowanym z GTS. Niezależnie od decyzji jurorów konkursu  szekspirowskiego retransmitowaliśmy spotkanie z Pieśnią Kozła, gdyż grupa warta jest znacznie więcej niż jakiejkolwiek nagrody.

Wydanie ekscentrycznie na swój sposób poprowadził Andre Hubner-Ochodlo, przypominając kolejne etapy 25. Sopockiego Lata Teatralnego. Na sierpniowej scenie Teatru Atelier do niedzieli trwał 2. etap konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. Co jeszcze przed nami do końca sierpnia? Tego dowiedzieć się można, słuchając dołączonego nagrania audycji. 

Teatr Atelier w Sopocie (fot. Wojciech Dorosz/PR) Teatr Atelier w Sopocie (fot. Wojciech Dorosz/PR)

W jej finale natomiast połączyliśmy się za pomocą Skype'a z "naszym człowiekiem" w Edynburgu. To Tomasz Borkowy (kiedyś aktor, dziś reżyser i producent oraz promotor polskiego teatru w Szkocji). W Edynburgu na początku sierpnia rozpoczął się największy festiwal teatralny. My z Tomaszem Borkowym od lat koncentrujemy się na Fringe'u i na teatralnych polonikach. W tym roku, nie po raz pierwszy, wielkim zainteresowaniem na Fringe'u cieszy się poznański offowy zespół Biuro Podróży. Paweł Szkotak zrealizował ostatnio spektakl "Silence. Cisza w Troi". To on właśnie święci tryumfy w stolicy Szkocji. 

Teatr Biuro Podróży otrzymał Archanioła Heralda – najważniejszą nagrodę przyznawaną na festiwalach w Edynburgu. Co roku dostępują tego zaszczytu tylko trzy teatry lub indywidualni artyści, którzy wielokrotnie prezentowali prace najwyższej artystycznej jakości na wszystkich edynburskich festiwalach. Teatr Biuro Podróży jest pierwszym polskim teatrem, który otrzymał tę nagrodę. Pierwszym tegorocznym laureatem był nowojorski Wooster Group, który wystąpił kilkakrotnie na Edinburgh International Festival.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 12.08.2018
Godzina emisji: 21.10