X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Dymna oraz miłe i niemiłe tematy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 22:00
Anna Dymna przed tygodniem przybyła do nas po to, by zaprosić słuchających Trójki na jubileuszowy 15. Festiwal Zaczarowanej Piosenki.
Audio
  • Festiwal Anny Dymnej i nowości teatralne (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Anna Dymna w studiu radiowej Trójki
Anna Dymna w studiu radiowej TrójkiFoto: Wojciech Dorosz/PR

Zaproszenie wysłaliśmy naturalnie dalej, ale… nie sposób było nie zauważyć, że w tym roku mija 50 lat od momentu, kiedy pani Ania (wtedy dziewczynka) po raz pierwszy stanęła na scenie. I tak, od słowa do słowa potoczyła się rozmowa, której początek (3 minuty) natychmiast zaprezentowaliśmy w MBK. Ciąg dalszy nastąpi w tym wydaniu, a Pani Ania Dymna będzie jego specjalnym gościem. Ile już spotkań za nami z aktorką Narodowego Starego Teatru w Krakowie? Posłuchamy więc zaledwie o kilku ważnych momentach z jej artystycznego i nie tylko artystycznego życia. Zaznaczymy jedynie, że jesteśmy czujni i próbujemy "odświeżać program" naszej pamięci, a, że nasz gość był zaskoczony, to nic dziwnego. Sami byliśmy zaskoczeni, że to już czas kolejnego naszego spotkania przyszedł.   

Anna Dymna i Baszka Marcinik w studiu radiowej Trójki (foto: W.Dorosz) Anna Dymna i Baszka Marcinik w studiu radiowej Trójki (foto: W.Dorosz)

Śluby Panieńskie (mat. prom. Teatru Polskiego) Śluby Panieńskie (mat. prom. Teatru Polskiego)

"Miłe i niemiłe tematy" pojawią się w dalszych częściach tego wydania Magazynu. Postanowiliśmy połączyć się – telefonicznie tym razem – z Maciejem Nowakiem, dyrektorem Teatru Polskiego w Poznaniu, w którym to teatrze właśnie kolejna premiera i kolejna – zaskakująca. To "Śluby panieńskie" Aleksandra hr. Fredry. W jakim kontekście i jak zostały zrealizowane, tego dowiemy się z rozmowy. Nad następną premierą pracuje w tym teatrze Maja Kleczewska. I tu należy spodziewać się niespodzianek.

Agata Skwarczyńska Jakub Skrzywanek Karol Nepelski i Baszka Marcinik (W. Dorosz) Agata Skwarczyńska Jakub Skrzywanek Karol Nepelski i Baszka Marcinik (W. Dorosz)

Wydanie zamyka spotkanie z reprezentacją przygotowywanej w Teatrze Powszechnym w Warszawie premiery. Młody i bardzo aktywny reżyser – Jakub Skrzywanek – pracuje nad spektaklem pod tytułem… "Mein Kampf". Tytuł wywołuje jednoznaczne skojarzenia, ale w wersji scenicznej? Zapytamy o to naszych gości. Reżyserowi zgodzili się towarzyszyć Agata Skwarczyńska – scenografka – oraz Karol Nepelski – kompozytor muzyki instrumentalnej, teatralnej, operowej i filmowej, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie. 

Kraków więc, Poznań i Warszawa na "bardzo kulturalnej" mapie w tym tygodniu. Miło – niemiło – ale za półtora tygodnia – wiosna.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 10.03.2018 
Godzina emisji: 21.09

Czytaj także

"Ależ tu chodzi o »Dziady«!"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 02:00
"To, co odbywało się w murach »Białego Domu«, ilustruje dokonany w lutym 1968 roku zapisek Zbigniewa Raszewskiego."
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Thais" – opera zapoznana

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 22:00
Premiera opery Julesa Masseneta (libretto – Louis Gallet) w Operze Bałtyckiej – jak zapewniają twórcy – jest pierwszą w Polsce od około stu lat.
rozwiń zwiń