X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Święto niepojęte" i Piotr Fronczewski

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 22:00
Wielkanoc – "Święto niepojęte" – pozostaje tylko… wiara. Taką konkluzją zakończy się nasze spotkanie w specjalnym wydaniu MBK, przygotowanym na Niedzielę Zmartwychwstania 2019.
Audio
  • Świąteczne spotkanie z Piotrem Fronczewskim (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Barbara Marcinik i Piotr Fronczewski
Barbara Marcinik i Piotr Fronczewski Foto: Wojciech Dorosz

"Ja, Fronczewski" Marcin Mastalerz i Piotr Fronczewski "Ja, Fronczewski" Marcin Mastalerz i Piotr Fronczewski

Niewiele ponad tydzień temu zakończyliśmy lekturę felietonów Janusza Głowackiego pod tytułem "Jak być kochanym". Po ostatnim ich nagraniu poprosiłam Piotra Fronczewskiego o krótką rozmowę. Pan Piotr przyjął zaproszenie, a rozmowa nasza trwała w efekcie ponad godzinę i jej emisja została zaplanowana na Wielkanoc. Tegoroczna data święta jest wyjątkowa, co okazało się podczas trwania naszej rozmowy.

Pana Piotra Fronczewskiego mamy okazję słuchać w MBK szczęśliwie nie po raz pierwszy. Nie pierwszy też raz zgodził się on czytać u nas teksty Janusza Głowackiego. Poprzednie wszak dłuższe spotkanie z naszym gościem odbyło się przed czterema laty, kiedy to ukazała się książka pod tytułem "Ja, Fronczewski. Piotr Fronczewski w rozmowie z Marcinem Mastalerzem". Pewne więc wątki, które pojawiły się wtedy, powrócą. Inny jest wszak kontekst naszego spotkania dzisiaj i my jesteśmy starsi, a więc bogatsi o nowe doświadczenia. Pan Piotr pozostał jednak uroczym rozmówcą, dżentelmenem, skromnym i, co może zaskakiwać słuchających nas pierwszy raz… nieśmiałym.

Barbara Marcinik i Piotr Fronczewski (fot. Wojciech Dorosz) Barbara Marcinik i Piotr Fronczewski (fot. Wojciech Dorosz)

Ważne tym razem okazało się też miejsce spotkania, czyli adres Myśliwiecka 3/5/7. To z kolei nie zaskoczy wieloletnich odbiorców Programu Trzeciego.

Towarzyszył będzie nam głos mistrza, wieloletniego dyrektora Piotra Fronczewskiego oraz przyjaciela – Gustawa Holoubka. To jedno z najcenniejszych nagrań z archiwum MBK, powstałe kilkanaście lat temu w gabinecie dyrektora Teatru Ateneum w Warszawie, po premierze "Króla Edypa" Sofoklesa, spektaklu wyreżyserowanego przez niego, w którym rolę tytułową zagrał Piotr Fronczewski. Przedstawienie to było szczególnie ważne dla Gustawa Holoubka, podobnie, jak wyjątkowo ważnym był dla wielkiego aktora bohater i gość tego świątecznego wydania MBK.

Życzymy siły, jaką może dać Wielkanoc, nawet, jeżeli obchodzimy ją, ciesząc się tylko niedzielą po pierwszej wiosennej pełni.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 21.04.2018 
Godzina emisji: 21.09


Czytaj także

Jedyny możliwy świat?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 22:00
"To nie jest jedyny możliwy świat" – taką diagnozę stawia kurator IV Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof – Olga Tokarczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagubione – odnalezione w tłumaczeniu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 22:31
Spotkania Tłumaczy Literatury "Odnalezione w tłumaczeniu" odbywają się w Gdańsku co dwa lata, naprzemiennie z Festiwalem Europejski Poeta Wolności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gry

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 22:00
Tego jeszcze nie było. Wystawa, którą można oglądać od trzech tygodni, została otwarta w ubiegły czwartek, 11 kwietnia. Tytuł jej – także wyjątkowo krótki: "Gry". Stosunkowo wreszcie niewiele na niej prac.
rozwiń zwiń