X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

...w MBK 9 stycznia 2011

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2011 21:17
W drugim w 2011 roku wydaniu – WROCŁAW i TEATR POLSKI.
Audio

 

Od 6 do 9 stycznia T[pl obchodzi swoje 65 urodziny. Jubileuszowi poświęciliśmy TPK z 6 na 7 stycznia.

/

W MBK – więcej o jednym z punktów uroczystości jubileuszowych, czyli o drugiej w tym sezonie premierze w reżyserii JANA KLATY. Nasz ulubiony reżyser podjął się pracy nad tekstem o dziwnej konstrukcji, czyli „Utworem o matce i ojczyźnie” Bożeny – Keff. Kiedy – przed premierą – piszę tę zapowiedź MBK, nie potrafię wyobrazić sobie spektaklu - czyli realizacji niescenicznego tekstu, trudnego formalnie i nie tylko. Nie mniej, będąc wciąż zaskakiwana przez Jana Klatę, jestem „gotowa na wszystko”. O czym będziemy rozmawiali po premierze? O kobiecie? O relacji matka – córka? O patriotyzmie? O pomysłach inscenizacyjnych reżysera, który opracował tekst i muzykę? O miejscu Jana Klaty w historii Teatru Polskiego?

Same znaki zapytania na tym etapie i tak powinno być.

 

/

Podobnie jak większość wydań MBK i to - poza tematem głównym, ma temat (nie mniej ważny, ale sygnalizowany tylko). Tym razem – niespodzianka – opowiemy o nowym tomie wierszy… DARKA BUGALSKIEGO, pt. „Przecieki. Wiersze wybrane”.

Zapraszam.

I – wracając do wydania poprzedniego – przypominam, że wystawę Resistance w PGS w Sopocie możemy oglądać jeszcze tylko tydzień!

A – uprzedzając fakty – informuję, że nasz nowy podopieczny – Teatr Syrena w Warszawie daje za tydzień premierę. To – „Skazani na Shawshank".

PS po powrocie: Teraz już wiem jak przebiegała rozmowa - ale nie zdradzę. Mogę tylko dodać, że wzięły w niej udział autorka "Utworu..." oraz dramaturg Teatru Polskiego, Marzena Sadocha.