X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatr przyjazny widzowi

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2013 09:00
W najbliższym wydaniu "Magazynu Bardzo Kulturalnego" opowiemy m.in. o spektaklu muzycznym w reżyserii Zbigniewa Zamachowskiego i przedstawieniu Marty Meszaros "Edith i Marlene".
Audio
Progressive - eliminacje - fragm. plakatu
Progressive - eliminacje - fragm. plakatuFoto: mat. prom.

Nasz przyjaciel – Zbigniew Zamachowski - reżyseruje (!) w Teatrze Roma, na Nowej Scenie, spektakl muzyczny i nie jest to jego reżyserski debiut, o czym – szerzej w tym wydaniu "MBK". Byłam na próbie spektaklu i przedstawię efekt mojej wizyty. "Progressive – eliminacje” – w Teatrze Roma od 2 marca. Trójka patronuje tej premierze.

/

Pozostałe części tego wydania powstawały – co należy uznać za wyjątek – w studiu. I tak – miałam najpierw przyjemność gościć panie: Martę Meszaros i Halinę Mlynkovą oraz pana Włodzimierza Izbana – dyrektora Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Powstaje bowiem przedstawienie w reżyserii słynnej węgierskiej reżyserki pod tytułem "Edith i Marlene". Halina Mlynkova gra w nim rolę Marleny Dietrich. Edith Piaff gra Anna Sroka–Hryń. Premiera – 5 i 6 marca w … Mateczniku Mazowsze w Otrębusach. Jeśli Państwo o tym miejscu nie słyszeli, to mają Państwo szansę usłyszeć w tym wydaniu "MBK".

/
/
/

A – w Teatrze Powszechnym – jeden z naszych ulubionych reżyserów – Piotr Cieplak - reżyseruje spektakl dla dzieci, ale dozwolony dla dorosłych (!), pt. "Lokomotywa". Premiera – już 27 lutego, a wcześniej – piękna, jak zwykle – opowieść Piotra Cieplaka o tym spektaklu – u nas.

Tyle – o teatrze przyjaznym widzowi w Warszawie.

/

A co z Krakowa? Jeżeli uda nam się pomieścić, to – książka z Krakowa: "Rekolekcje Paryskie" Księdza Józefa Tischnera. Jeśli czas tego wydania okaże się zbyt krótki, to zapraszamy na przyszły tydzień w "MBK". Premiera książki właśnie odbyła się – 21 lutego. W studiu Trójki podejmowałam tuż przed premierą – redaktora książki, biografa księdza profesora – Wojciecha Bonowicza.
I, w ten sposób, "Magazyn" powstawał nie tylko w "domu”, ale, nade wszystko  -  w atmosferze przyjaznej.
Zapraszamy w niedzielę o godz. 19.00.
Baszka Marcinik oraz Wojtek Dorosz – wydawca.

Zobacz więcej na temat: TEATR Zbigniew Zamachowski