X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Urodzinowy benefis Aliny Janowskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 16:46
Jednym z najważniejszych wydarzeń 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu były huczne obchody 90. urodzin wspaniałej aktorki Aliny Janowskiej.
Audio
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz (L), Alina Janowska (C) i minister kultury Bogdan Zdrojewski (P) w czasie jubileuszowego koncertu zorganizowane z okazji 90. urodzin aktorki
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz (L), Alina Janowska (C) i minister kultury Bogdan Zdrojewski (P) w czasie jubileuszowego koncertu zorganizowane z okazji 90. urodzin aktorkiFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Jak podkreśla dyrektor PPA – Konrad Imiela, biografia jubilatki, przyjaźniącej się z Tuwimem i Gałczyńskim jest przebogata. - Wydarzeniami ze swojego życia Alina Janowska mogłaby obdzielić kilka osób. Starałem się przypomnieć perełki, jak choćby fakt, że aktorka dostała nagrodę główną na festiwalu filmowym w Zimbabwe. To dla niej Kinga Preis zaśpiewała piosenkę "Murzyn” z tekstem Jana Brzechwy - mówił Konrad Imiela, dyrektor PPA, nad którym patronat ma Trójka.

Kinga
Kinga Preis w czasie jubileuszowego koncertu z okazji 90. urodzin aktorki Aliny Janowskiej, PAP/Maciej Kulczyński

Swoją współpracę z Aliną Janowską wspominał Krzysztof Janczar. - W tamtym czasie byłem małym chłopcem – mówił aktor o kulisach "Wojny domowej". - Wszyscy aktorzy się mną opiekowali. Miałem spotkania wprowadzające do pracy na planie, do pracy aktorskiej. Wspierali mnie m.in. prof. Rudzki , Irena Kwiatkowska i Andrzej Szczepkowski. Najbardziej przyjazne były te spotkania Aliną Janowską, ona cały czas na planie była moją przyjaciółką  - wspominał aktor.

Kwartet
Kwartet dyrektorów artystycznych PPA : Konrad Imiela (L), Wojciech Kościelniak (2L), Roman Kołakowski (2P) i Andrzej Kuryło (P) w czasie jubileuszowego koncertu zorganizowane z okazji 90. urodzin aktorki Aliny Janowskiej, 17 bm. Koncert był głównym wydarzeniem trzeciego dnia 34. Przeglądu Aktorskiej we Wrocławiu, PAP/Maciej Kulczyński

Dyrektor Teatru Syrena Wojciech Malajkat podkreślał, że nigdy nie przypuszczał, że będzie składał życzenia Alinie Janowskiej jako dyrektor teatru, z którym przez lata była związana.

Wojciech
Wojciech Malajkat w czasie jubileuszowego koncertu zorganizowane z okazji 90. urodzin aktorki Aliny Janowskiej, PAP/Maciej Kulczyński

W "Magazynie Bardzo Kulturalnym" rozmawialiśmy także o XIX Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi; XV katowickim Festiwalu Interpretacje i nagrodzie im. Zbigniewa Herberta.

Do wysłuchania audycji zapraszają Baszka Marcinik i Wojtek Dorosz.

Zobacz więcej na temat: Alina Janowska

Czytaj także

34. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 12:15
Przegląd Piosenki Aktorskiej, jeden z najstarszych polskich festiwali artystycznych, zawsze był wydarzeniem najwyższej próby i tę klasę zachowuje do dziś, o czym będzie się można przekonać w dniach 15-24 marca we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź powraca na "bardzo kulturalną" mapę

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 17:07
Powrót Łodzi na naszą alternatywną mapę” bardzo kulturalną” zawdzięczamy XIX Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.
rozwiń zwiń