X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum Emigracji w Gdyni i konkurs na słuchowisko

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 11:51
Gdyński tydzień otwieraliśmy przed tygodniem relacją z inauguracji Teatru Muzycznego po przebudowie i z prapremiery musicalu "Chłopi" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Teatr zaprezentował się okazale: jasny, większy, czysty. A spektakl – olśniewający!
Audio
  • Muzeum Emigracji w Gdyni i konkurs na słuchowisko (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Projekt Muzeum Emigracji w Gdyni
Projekt Muzeum Emigracji w GdyniFoto: mat. prom.

W tym Teatrze od 9 do 14 września odbywały się pokazy Gdynia-Festiwal Filmowy. Teatr stanowi  zarazem – tradycyjnie - Centrum Festiwalowe.
Tydzień gdyński, w dzień po Festiwalu, zamykamy wizytą w powstającym właśnie Muzeum Emigracji, przy ulicy … Polska 1! Pierwsza - najdłuższa - część tego wydania ma charakter reportażu "z budowy"; powstawał zresztą w części portowej miasta, stąd – mocne efekty dźwiękowe, towarzyszące opowieści dyrektor Muzeum Emigracji, pani Karoliny Grabowicz-Matyjas.

Wyprawa do Muzeum stanowiła jednak wstęp tylko do oficjalnego ogłoszenia Konkursu na Słuchowisko o Emigracji, zorganizowanego przez Muzeum, Teatr Polskiego Radia i Trójkę. W studiu gościłam dyrektorów Magdę Jethon i Janusza Kukułę.
By móc z kolei zapowiedzieć, co m.in. wydarzy się 21 września (za tydzień), musieliśmy zatelefonować:
- do Teatru Śląskiego w Katowicach, który to Teatr pokaże "Piątą Stronę Świata" wg Kazimierza Kutza w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Polskim w Warszawie;

- do Wrocławia, gdzie odbędzie się po raz pierwszy w Polsce Europejska Noc Literatury; o tym niezwykłym przedsięwzięciu opowiedziały mi Katarzyna Janusik oraz Dominika Kawalerowicz.

28 września natomiast we Wrocławiu nastąpi … inauguracja po przebudowie Teatru Muzycznego Capitol oraz premiera musicalu "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii … Wojciecha Kościelniaka.
Jak widać: sporo dziś rymów, ale też i rytm, dyktowany przez "samo życie” kulturalne: Gdynia-Gdynia-Gdynia, Wrocław-Wrocław; niebawem powróci Sopot-Sopot. W perspektywie: Kraków-Kraków. I nie ma na to rady!
W Sopocie: 19 września - w PGS - otwarcie wystawy Zbigniewa Libery, a 21 i 22 września - Festiwal Wojciecha Młynarskiego. Do PGS zaprosi nas dyrektor Zbigniew Buski.
Jest i P.S. - niespodzianka, w kąciku: "chwalimy się". Udało mi się poprosić o krótką wypowiedź Panią Stanisławę Celińską - osobę bardzo zapracowaną - po zakończeniu nagrania przez nią fragmentów "Papuszy", którą zaczniemy prezentować pod koniec września w paśmie przedpołudniowym. Niebawem też  warszawska premiera "Kabaretu Warszawskiego” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego w  Nowym Teatrze w Warszawie. Pani Stanisława występuje w tym spektaklu i,  zarówno czytając "Papuszę” Angeliki Kuźniak, jak i grając w "Kabarecie", aktorka jest  rozdzierająco wzruszająca.

Baszka Marcinik i Wojciech Dorosz (wydawca)

Do słuchania audycji "Magazyn Bardzo Kulturalny" zapraszamy w każdą niedzielę po godzinie 19.00.

Zobacz więcej na temat: festiwal filmowy w Gdyni

Czytaj także

Festiwal w Gdyni. Wręczono Światłoczułą Nagrodę Publiczności

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 15:12
Jeszcze przed galą Złotych Lwów, na festiwalu filmowym w Gdyni odbyła się tzw. Mała Gala. Nagrody otrzymali na niej twórcy młodego kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Ogrodnik o filmie "Chce się żyć": postawiłem wszystko na jedną kartę

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 17:10
- Ta rola była dla mnie priorytetem, ważniejsza niż relacje z rodziną - powiedział w radiowej Jedynce odtwórca głównej roli w filmie Macieja Pieprzycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ida" zdobyła Złote Lwy na festiwalu filmowym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 22:48
Film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego zdobył główną nagrodę gdyńskiego festiwalu polskich filmów fabularnych.
rozwiń zwiń