X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jubileusz telewizji Kino Polska. To już 10 lat!

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 16:04
- Na początku to była telewizja garażowa, prawie dosłownie. Mieliśmy willę, w piwnicach działały studia postprodukcyjne, pracowało kilkanaście osób, wszyscy robili prawie wszystko - mówi Grzegorz Molewski o początkach telewizji Kino Polska, która w minionym tygodniu świętowała 10-lecie istnienia.
Audio
  • Jubileusz telewizji Kino Polska. To już 10 lat! (Trójkowo, filmowo)
Jubileusz telewizji Kino Polska. To już 10 lat
Foto: mat. promocyjne

Prace nad uruchomieniem telewizji Kino Polska ruszyły w drugim kwartale 2002 roku. - Pierwsze kilkanaście lat transformacji ustrojowej poświęciliśmy na odreagowanie naszego wcześniejszego oddalenia się od Zachodu, zapominając o swojej kulturze. Wiadomo jednak, że taka sytuacja nie może długo trwać. Kilka lat czekałem na start polskiego kanału filmowego. Z perspektywy czasu okazało się, że był to idealny moment - mówi Grzegorz Molewski, współtwórca telewizji Kino Polska.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz  "Trójkowo, filmowo" >>>

Telewizja, jak wskazuje nazwa, koncentruje się na dorobku polskiej kinematografii, przedstawia za to całą jej paletę - od animacji, poprzez kroniki filmowe, dokumenty, po fabuły. - Emisja filmów fabularnych była pretekstem do wertowania archiwów i wyszukiwania tych krótkich form filmowych, zupełnie zapomnianych wówczas w telewizji. Był to też pretekst, by rozpocząć nagrywanie rozmów z polskimi twórcami filmowymi: reżyserami, aktorami czy operatorami - dodaje Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektor programowa telewizji Kino Polska.

W audycji rozmawialiśmy również:

- z Magdaleną Boczarską o filmie "W ukryciu",

- z Moniką Pawluczuk, autorką dokumentu "Kiedy będę ptakiem",

- z Jarosławem Antoszczykiem, twórcą serialu "Ikony srebrnego ekranu".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Trójkowo, filmowo", którą prowadził Ryszard Jaźwiński.

(mk)