X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reżyser "Samby": odważyliśmy się sięgnąć po ikonę

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 16:46
Poprzedni film Oliviera Nakache i Erica Toledano "Nietykalni" podbił światowe kina. - Po sukcesie pomyśleliśmy, że możemy sięgnąć po wymarzonych aktorów - przyznał w Trójce Toledano.
Audio
  • Goście Ryszarda Jaźwińskiego opowiadają m.in. o filmie "Samba" i "O koniach i ludziach" oraz o festiwalu w Berlinie (Trójkowo, filmowo)
Główne role w filmie Samba grają Omar Sy i Charlotte Gainsbourg
Główne role w filmie "Samba" grają Omar Sy i Charlotte GainsbourgFoto: mat. promocyjne/Gutek Film

"Samba" to historia kobiety i mężczyzny z różnych światów. On pracuje na zmywaku, ona jest woluntariuszką. Gdy Samba trafia do aresztu, Alice za wszelką cenę chce mu pomóc.

Eric Toledano przyznał, że scenariusz "Samby" był pisany z myślą o Omarze Sy, aktorze znanym z "Nietykalnych". Chociaż ich poprzedni wspólny film był komedią, w nowym mówią o poważniejszych tematach. - Chodzi o to, żeby nie iść na łatwiznę. Chcieliśmy podjąć kolejne wyzwanie. W tym filmie Omar Sy bardzo się zmienił - opowiadał reżyser.

A jak do obsady trafiła Charlotte Gainsbourg. - Ona we Francji jest ikoną. Po sukcesie "Nietykalnych" pomyśleliśmy, że możemy pozwolić sobie na wymarzonych aktorów. Chociaż przyznam, że Charlotte się zastanawiała - zdradził Toledano, wyjaśniając też m.in. skąd wzięło się imię Samba, które "właściwie nic nie mówi o głównym bohaterze".

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński

Goście: Eric Toledano (reżyser), Artur Liebhart (zdradzał kulisy festiwalu w Berlinie), Joanna Sawicka i Katarzyna Borowiecka (opowiadały m.in. o filmie "O koniach i ludziach")
Data emisji:
22.02.2015
Godzina emisji: 14.05

(ei/bch)

Czytaj także

"Molier na rowerze" to mistrzowski pojedynek aktorski

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 14:40
- Widzimy dwóch świetnych aktorów, którzy ze sobą rywalizują, a jednocześnie prezentują zupełnie inne style aktorskie. Popularny gwiazdor telewizyjny Gauthier Valence to typ aktora-celebryty. Jego partner Serge Tanneur jest typem aktora bardzo klasycznego, pedantycznego. To miłośnik języka francuskiego - opowiada Artur Liebhart.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ida" - film o ludziach uwikłanych w historię

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 12:45
- W ciągu ostatnich 10 czy nawet 20 lat nie było w polskim kinie filmu, który tak bardzo spodobałby się widzom na świecie jak "Ida". To absolutny fenomen - mówi krytyk filmowy Paweł Felis o obrazie Pawła Pawlikowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzień świra" zwycięzcą plebiscytu "Kino Wolność"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2014 15:00
- Rzadko zdarza się w polskim kinie taka komedia, która godziłaby krytyków i publiczność. "Dzień Świra" jest takim filmem - mówi krytyk filmowy Paweł Felis.
rozwiń zwiń