Filmowy świat tuż za murem strzeżonego osiedla...

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 15:45
- Chciałem przedstawić zjawisko podziału na lepszy i gorszy świat. Mam nadzieję, że ten film zmusi do refleksji - mówi Dariusz Glazer, reżyser i autor scenariusza do "Muru".
Audio
  • Świat tuż za murem strzeżonego osiedla... (Trójkowo, filmowo)
Jedno życie - dwa światy - brzmi podtytuł filmu Dariusza Glazera. Na zdjęciu aktorzy: Marta Nieradkiewicz i Tomasz Schuchardt
"Jedno życie - dwa światy" - brzmi podtytuł filmu Dariusza Glazera. Na zdjęciu aktorzy: Marta Nieradkiewicz i Tomasz SchuchardtFoto: mat. prasowe

Jak czytamy na stronie dystrybutora, film opowiada o murze, który "nie rzuca się w oczy. Jest prawie niewidzialny. Zwłaszcza dla tych, którzy odgradzają nim swoje strzeżone osiedla od tych wszystkich, z którymi nie chcą mieć nic do czynienia. Po drugiej stronie muru, w ciasnym mieszkaniu, z chorą na depresję matką mieszka Mariusz (Tomasz Schuchardt). Na życie zarabia remontowaniem mieszkań w tych "lepszych" dzielnicach. Marzy, że kiedyś zamieszka w jednym z nich – i konsekwentnie do tego dąży, zarabiając pieniądze legalnie i nielegalnie…"

- Bohater trzyma się na początku swojej niezależności i stawia kilka murów wobec najbliższych mu osób, bo najbardziej zależy mu właśnie na niezależności. Ale to jest też film o poszukiwaniu miłości i spokoju - dodaje odtwórca głównej roli Tomasz Schuchardt.

W "Trójkowo, filmowo" rozmawiamy też m.in. o zbliżającym się 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni i zapowiadamy najbliższe premiery filmowe.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo

Prowadzi: Ryszard Jaźwiński

Goście: Leszek Kopeć (dyrektor 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni), Alicja Gancarz (AleKIno+), Kuba Mróz, Tomasz Schuchardt (aktor), Dariusz Glazer (reżyser i autor scenariusza)

Data emisji: 6.9.2015

Godzina emisji: 14.05

mat. prasowe/fbi/mg

Czytaj także

"Wołanie" - sukces dzięki Nowym Horyzontom

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 12:24
- Dzięki wrocławskiemu festiwalowi udało nam się pokazać ten film sporej grupie widzów, mieliśmy mnóstwo spotkań autorskich - mówi Marcin Dudziak, autor obrazu "Wołanie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmyślający gołąb i dzieło obrażonego reżysera

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 13:11
Do kin trafia film będący zdobywcą Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji - "Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu" w reżyserii Roya Anderssona.
rozwiń zwiń