X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Próchniak - aktorka, która nie lubi być mimozą

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 09:29
Młoda aktorka za film "Miasto 44" została nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Jak wspominała w Trójce, pracy przy tym obrazie poświęciła kilka lat.
Audio
  • Anna Próchniak o filmie "Miasto 44" (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
Filmowa Kama to typ dziewczyny, z którą można konie kraść, dobrej kumpelki. Gdy trzeba walczyć, staje w pierwszym szeregu
Filmowa Kama to typ dziewczyny, z którą można konie kraść, dobrej kumpelki. Gdy trzeba walczyć, staje w pierwszym szereguFoto: mat. prom.

Kama, bohaterka grana przez Annę Próchniak, kontrastuje z postacią Biedronki (w tej roli Zofia Wichłacz), chociaż obie biorą udział w Powstaniu Warszawskim. - Kama jest mocno emocjonalna wewnętrznie. Jest zamknięta, chociaż może się wydawać typem dziewczyny "hej, do przodu". Ciekawe też jest to, że przez jakiś fragment filmu nie widzimy, co się z nią dzieje, a jednak coś się z nią dzieje - opowiadała aktorka.

Anna Próchniak poświęciła filmowi pięć lat życia. - Tyle czasu minęło od pierwszego wygranego przeze mnie castingu do premiery. A w międzyczasie wiele się wydarzyło i zmieniło - przyznała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której młoda aktorka wspominała pobyt na planie "Miasta 44", opowiadała o swojej drodze filmowej i tłumaczyła, dlaczego "fajniej jest grać osobę, która ma charakter, niż mimozę".

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Anna Próchniak (aktorka), Agnieszka Smoczyńska (reżyserka), Maciej Molewski (Kino za rogiem), Jakub Gierszał (aktor)
Data emisji: 27.12.2015
Godzina emisji: 14.08

ei/mk

Czytaj także

Kto otrzyma Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 17:00
- To pierwsza główna rola w moim życiu, więc to ważne i trudne doświadczenie. Do tego te wszystkie rzeczy związane z odchudzaniem, byciem łysą... - wspomina grę w "Chemii" Agnieszka Żulewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski musical "Córki dancingu" wchodzi do kin

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 20:40
- Liczył się pomysł na ten film i siła, by go zrealizować. Przyznam, że to było nie lada wyzwanie, by od początku do końca przeprowadzić tę myśl - mówi reżyserka "Córek dancingu" Agnieszka Smoczyńska.
rozwiń zwiń