X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Film "Syn Szawła" szokuje i zdumiewa realizmem

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 17:40
- Twórcy postawili sobie od początku zadanie: nie chcemy, by widz wzruszał się podczas tego seansu ani płakał - mówi o "Synu Szawła" Jakub Duszyński, dyrektor artystyczny firmy Gutek Film.
Audio
  • Jakub Duszyński i Ryszard Jaźwiński o filmie "Syn Szawła" (Trójkowo, filmowo)
Syn Szawła zbiera jak na razie bardzo pochlebne recenzje i ma szanse otrzymać Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny
"Syn Szawła" zbiera jak na razie bardzo pochlebne recenzje i ma szanse otrzymać Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny Foto: mat. promocyjne

"Syn Szawła" w reżyserii László Nemesa przełamuje dotychczasowy sposób pokazywania rzeczywistości Holokaustu i realiów obozu koncentracyjnego. Film Nemesa cechuje maksymalny realizm i perspektywa jednostki patrzącej na fragmenty piekła. - Widzowie mają wrażenie, że oglądają tę rzeczywistość chłodnym okiem i dlatego tak trudno się z tego otrząsnąć - uważa Jakub Duszyński.

Film jest nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. To także zdobywca Złotego Globu oraz Grand Prix na festiwalu w Cannes.

Ryszard Jaźwiński razem ze swoim gościem porównują w audycji "Syna Szawła" z innymi filmami o tematyce Holokaustu oraz tłumaczą, dlaczego merytoryczne przygotowanie twórców do kręcenia tego obrazu zajęło aż siedem lat.

W "Trójkowo, filmowo" gościmy także Agnieszkę Żulewską, która otrzymała tegoroczną Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Jakub Duszyński (dyrektor artystyczny firmy Gutek Film)Agnieszka Żulewska (aktorka), Joanna Żak (filmoznawczyni)
Data emisji: 24.01.2016
Godzina emisji: 14.09

fbi/asz

Czytaj także

Filmowi "Excentrycy": szary PRL kontra kolorowy jazz

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 20:00
- Choć ten film przenosi nas w mroczne czasy PRL, reżyser Janusz Majewski puszcza oko do widza, pokazując tamte czasy w jasnym świetle - mówi Natalia Rybicka, odtwórczyni jednej z głównych ról w filmie "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moje córki krowy", czyli film jak terapia

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 01:33
- Uwierzyłam w polskiego widza, który nie jest spragniony tylko komedii i lekkiej rozrywki, a chce coś przeżyć, na coś czeka. Jest to bardzo budujące - mówi reżyserka Kinga Dębska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Żulewska z Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 13:20
Jak mówi przewodniczący jury Bogusław Linda, wybór w tym roku nie był trudny, werdykt był niemal jednogłośny.
rozwiń zwiń