Andrzej Chyra zapowiada bardzo dziwny film

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 18:28
- Ta historia nie ma ochoty być bardzo ułożoną. To jakieś impresje Aśki Zastróżnej i pozostaje pytanie, czy się temu podamy, czy nie - mówi o filmie "Las" aktor Andrzej Chyra.
Audio
  • Piotr Żurawski, Andrzej Chyra i Ewa Szabłowska gośćmi Ryszarda Jaźwińskiego (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
Joanna Zastróżna i Andrzej Chyra (na zdjęciu) pracowali już wspólnie przy filmie Molehill
Joanna Zastróżna i Andrzej Chyra (na zdjęciu) pracowali już wspólnie przy filmie "Molehill" Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Zdjęcia do "Lasu" - nowego filmu Joanny Zastróżnej - ciągle trwają, a plan zdjęciowy na ogródkach działkowych w Sopocie odwiedził dziennikarz Trójki Ryszard Jaźwiński. Jak podkreślał Andrzej Chyra, "Las" to dla niego wyjście poza duży film, to raczej fantazja, wyobraźnia i coś pomiędzy sztuką a filmem. - Ten obraz pokazuje, jak czasami można poszaleć i przypomina, że warto wyjść poza standardową formułę scenariusza i scenografii - przyznał Chyra.

Co oznacza takie wyjście? A na przykład to, że aktorzy w trakcie pracy nad filmem poza ogródkami działkowymi odwiedzili też m.in. pewien wulkan. Więcej na ten temat usłyszeć można w nagraniu audycji. Gośćmi Ryszarda Jaźwińskiego byli też: aktor Piotr Żurawski, który opowiadał o filmie "Kamper", i Ewa Szabłowska, która zapraszała na wrocławski festiwal Nowe Horyzonty.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Ewa Szabłowska (współorganizatorka festiwalu Nowe Horyzonty), Andrzej Chyra (aktor), Piotr Żurawski (aktor)
Data emisji: 17.07.2016
Godzina emisji:
14.10

ei/mk

Czytaj także

Sopot Film Festival, czyli znacznie więcej niż film

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 15:58
Na program wydarzenia składają się - oprócz pokazów filmowych - wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania z twórcami, czy koncerty do filmów kina niemego. O szczegółach mówiliśmy w audycji "Trójkowo, filmowo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Koszałka: wolę być ocenianym niż oceniać

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 18:47
- Jestem specyficznym reżyserem, bo nie przepadam za festiwalami i jeżdżę tylko tam, gdzie muszę. Czuję, że reżyser powinien nie odcinać kuponów rok z filmem, tylko pracować nad kolejnymi pomysłami - mówi Marcin Koszałka.
rozwiń zwiń