Spotkanie z twórcami "Syna Królowej Śniegu"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 16:00
Jedną z najważniejszych obecnie premier w polskim kinie jest "Syn Królowej Śniegu". Ryszard Jaźwiński spotkał się z jego twórcami.
Audio
  • Spotkanie z twórcami "Syna Królowej Śniegu" (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Syn Królowej Śniegu
Kadr z filmu "Syn Królowej Śniegu"Foto: Materiały promocyjne

"Syn Królowej Śniegu" to historia 6-letniego Marcina, który ucieka od rzeczywistości w świat baśni H. C. Andersena. Elementy realizmu przenikają się w nim z baśniowymi, tworząc niezwykłą całość.

Skąd wziął się pomysł na taki film? – Trafił mi kiedyś w ręce bardzo wysoko oceniany scenariusz Pawła Sali. Uznałem, że jest to trudny temat, ale spróbujemy przenieść go na ekran. Trafiłem do Roberta Wichrowskiego, który również bardzo pozytywnie ocenił ten pomysł – opowiada producent Piotr Mikołajczak.

– Ujął mnie ten temat, trudny, niepodejmowany w kinie, niepopularny. On się pojawiał w mediach, ale raczej jako tragiczna, sensacyjna informacja. Kiedy Piotr dał mi do przeczytania tekst, uznałem, że da się to połączyć z elementami baśni, które potrafią być okrutne, ale są proste w przekazie – dodaje reżyser filmu.

Całość rozmowy z twórcami "Syna Królowej Śniegu" można usłyszeć w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy.

W audycji również:

  • premiera tygodnia: "Atak paniki"  wywiad z Pawłem Maśloną, reżyserem filmu
  • polska premiera: "DJ"  spotkanie z Alkiem Kortem, reżyserem filmu
  • rozmowa z Aleksandrem Salamonem, autorem mokumentu "Mag"
  • aktualności filmowe
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Paweł Maślona (reżyser), Robert Wichrowski (reżyser), Piotr Mikołajczak (producent, autor muzyki), Robert Czebotar (aktor), Alek Kort (reżyser), Aleksander Salamon (autor dokumentu "Mag")
Data emisji: 21.01.2018
Godzina emisji: 14.07

ml/iwo

Czytaj także

"Pomiędzy słowami", czyli o emigracji z wyboru

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 13:30
Urszula Antoniak jest reżyserką polskiego pochodzenia, która od lat, z sukcesami, tworzy filmy w Holandii. Niedługo również nasza publiczność będzie mogła zobaczyć jej najnowszy film. Do polskich kin trafi "Pomiędzy słowami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybrane kina pokażą najlepsze polskie filmy krótkometrażowe

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 16:00
Wciągające i niesamowite historie opowiedziane w zaledwie 30 minut. O swoich krótkometrażowych produkcjach opowiadali w Trójce Aleksandra Terpińska oraz Piotr Domalewski.
rozwiń zwiń