X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dusza i ciało", czyli dramat oniryczny

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 18:00
We wtorek 23 stycznia ogłoszono nominacje do Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli Oscarów. Jednym z filmów, które znalazły się w gronie wyróżnionych, jest węgierski dramat "Dusza i ciało".
Audio
  • "Dusza i ciało", czyli dramat oniryczny (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Dusza i ciało
Kadr z filmu "Dusza i ciało"Foto: mat. prasowe

Plakat promujący film "Dusza i ciało"/mat. prasowe Plakat promujący film "Dusza i ciało"/mat. prasowe

Film "Dusza i ciało" został nominowany w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Jak podkreśla Ryszard Jaźwiński, "z naszej, europejskiej perspektywy, jest to zawsze bardzo interesująca kategoria". Z tą opinia zgadza się Maciej Zabojszcz. – Jest to niezwykły film o miłości. Historia dzieje się w najmniej romantycznym miejscu na świecie, czyli w… rzeźni. Jest tam zimno i sterylnie, a mimo to między dwójką pracowników tego miejsca rozkwita uczucie. Oboje mają swoje problemy, ale każdemu wolno kochać i najwyraźniej zimna i traumatyczna przestrzeń, w której się znajdują, nie przeszkadza w tworzeniu tych uczuć – mówi gość audycji.

"Dusza i ciało" to film, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony zarówno widzów, jak i krytyków. – Obraz był już nagradzany, między innymi za zdjęcia na Camerimage 2017. Każdy element tego filmu jest bardzo dopracowany. Kluczem do jego zrozumienia jest klimat, stworzony przez wszystkie części składowe. Wszystko to wprowadza nas w oniryczny stan – dodaje Maciej Zabojszcz.

OSCARY-2018.jpg
Oscary 2018 - serwis specjalny Polskiego Radia

Ponadto w audycji:

  • "Niemiłość" Andrieja Zwiagincewa  rozmowa o filmie z Wojciechem Diduszko (Against Gravity);
  • spotkanie z Bartłomiejem Kotschedoffem, odtwórcą jednej z głównych ról i współautorem scenariusza filmu "Atak paniki";
  • rozmowa z aktorem Rafałem Fudalejem, odtwórcą jednej z głównych ról w filmie "Syn Królowej Śniegu";
  • wywiad ze Zbigniewem Czaplą, autorem filmów animowanych;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Materiał reporterski: Marek Wałkuski
Goście: Maciej Zabojszcz (przedstawiciel dystrybutora filmu "Dusza i ciało" ), Wojciech Diduszko (menadżer Against Gravity), Bartłomiej Kotschedoff (aktor), Rafał Fudalej (aktor), Zbigniew Czapla (autor filmów animowanych)
Data emisji: 28.01.2018
Godzina emisji: 14.06

ml/gs


Czytaj także

Magdalena Boczarska o "Sztuce kochania": oczy w słup, szczęka w dół

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 14:15
"Oczy w słup i szczęka na wysokości kolan" - tak zareagowała Magdalena Boczarska na informację o tym, że zagra Michalinę Wisłocką. Dlaczego? - Bo mam świadomość, jak bardzo odbiegam od pierwowzoru - przyznała.
rozwiń zwiń