Podsumowanie 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 15:00
Festiwal 32. Tarnowska Nagroda Filmowa zakończył się, a my poznaliśmy wszystkich laureatów. Jednym z nagrodzonych w Tarnowie twórców był Paweł Maślona za film "Atak paniki".
Audio
  • Zakończył się festiwal 32. Tarnowska Nagroda Filmowa (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Atak paniki
Kadr z filmu "Atak paniki"Foto: mat. prasowe/Akson Studio

32. Tarnowska Nagroda Filmowa 32. Tarnowska Nagroda Filmowa

– Nigdy nie spodziewałem się, że będę wyjeżdżał z Tarnowa z nagrodą. To pierwszy konkurs, w którym rywalizowałem z moimi kolegami i pierwsze Grand Prix dla mojego filmu, co mnie ogromnie cieszy. Nie jestem do tego przyzwyczajony. Niedostawanie nagród też ma swój smak, urok. Przyzwyczaiłem się do bycia na marginesie i teraz muszę chyba to zmienić – mówi reżyser uhonorowany za film "Atak paniki", "brawurową, perfekcyjnie zrealizowaną komedię, podszytą gorzką refleksją o współczesnym świecie".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto:

  • 32. Tarnowska Nagroda Filmowa (patronat Trójki)  podsumowanie festiwalu: więcej spotkań z laureatami  twórcami nagrodzonych filmów;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa​​.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Paweł Maślona (reżyser), Ewa Sobolewska (Prezes Zarządu TV Studia Filmów Animowanych Spółka z o.o. w Poznaniu), Grzegorz Molewski (pomysłodawca m.in. kanału Kino Polska oraz firmy KinoRP, zajmującej się restaurowaniem klasyków polskiego filmu), Kamila Kamińska (aktorka), Łukasz Palkowski (reżyser i scenarzysta), Anna Grygiel (dyrektorka 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej)
Data emisji: 29.04.2018
Godzina emisji: 14.08

ml/mk

Czytaj także

"Arabski sekret" – delikatna historia wielkiego kalibru

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 16:00
"Arabski sekret" to dokument, który zdobył Grand Prix na Festiwalu HumanDOC i Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu". – To była jazda bez trzymanki – mówi o pracy nad obrazem jego autorka Julia Groszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowa wiosna w Tarnowie. Co czeka nas w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 15:00
Trwa 32. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Organizatorzy wydarzenia zdradzili, co będzie się działo w ciągu najbliższych kilku dni. Ryszard Jaźwiński rozmawiał również z gośćmi festiwalu, jurorami i innymi postaciami związanymi z tą filmową imprezą.
rozwiń zwiń