Trójkowo, filmowo

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2009 15:00
Duchem będziemy już w Los Angeles. W nocy z niedzieli na poniedziałek Amerykańska Akademia Filmowa wręczy najsłynniejsze filmowe nagrody świata!

Przed galą wręczenia Oskarów przypomnimy nominacje w najważniejszych kategoriach i posłuchamy piosenek nominowanych w tym roku do nagrody Amerykańskiej Nagrody Filmowej.

Gościem specjalnym "Trójkowo, filmowo" bedzie Ramona Rey wokalistka, która całkiem niedawno z amerykańską ekipą filmową nakręciła teledysk do piosenki "Znajdź i weź" właśnie w Los Angeles.

Michał Yamazaki, jak wskazuje nazwisko blisko związany z Japonią, opowie nam o japońskim filmie "Okuribito" nominowanym do Oskara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Nie zapomnimy o berlińskim sukcesie Andrzeja Wajdy i jego filmu "Tatarak". Dziś relacja z konferencji prasowej zorganizowanej tuż po powrocie mistrza polskiego kina z festiwalu.

Zapowiemy XVI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalnia" we Wrześni. To już w przyszłym tygodniu. Będzie można wygrać karnet (i zakwaterowanie) na cały festiwal.

Wielki sukces frekwencyjny odniósł w kinach film Bartka Kędzierskiego "Włatcy móch. Ćwoki, czopki i mondzioły". Z tej okazji dziś jeszcze jedno krótkie spotkanie z autorem.

Zapraszam do 16.00!

Ryszard Jaźwiński

Czytaj także

Europejskie Oskary rozdane. Polacy z nagrodami

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2009 07:47
Andrzej Wajda i Marcel Łoziński zdobyli Europejskie Nagrody Filmowe. Za najlepszy filme roku uznano „Białą wstążkę” austriackiego reżysera Michaela Haneke.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Le Monde": Wywiad z przewodniczącym festiwalu w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2008 17:46
Przewodniczący jury festiwalu filmowego w Cannes chce, aby przyznało ono nagrody, postępując odwrotnie, niż czyni to Amerykańska Akademia, rozdając Oscary.
rozwiń zwiń

Czytaj także

48. Krakowski Festiwal Filmowy

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2008 06:16
Podczas 48. Krakowskiego Festiwalu Filmowego w Krakowie spotkają się wszyscy najważniejsi przedstawiciele branży filmowej.
rozwiń zwiń