X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Słodki koniec dnia". Krystyna Janda: wiedziałam, że to będzie znaczący film

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 17:00
– To nie jest prosty i łatwy film, ale myślę, że potrzebny ludziom, których interesuje to, co stanie się z naszym światem, z Europą, z tym, jak dalej będziemy żyć – mówi Krystyna Janda o "Słodkim końcu dnia" Jacka Borcucha.
Audio
  • Krystyna Janda i Jacek Borcuch o filmie "Słodki koniec dnia" (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Słodki koniec dnia
Kadr z filmu "Słodki koniec dnia"Foto: mat. promocyjne

"Słodki koniec lata" to historia o odwadze, sile słowa i skomplikowanych relacjach rodzinnych. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria (Krystyna Janda) – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

– Wiedziałam, że jeśli ten film dojdzie do skutku, będzie znaczący. Od początku nie miałam wątpliwości, że chcę w nim zagrać – mówi aktorka, laureatka nagrody specjalnej za główną rolę na Sundance Film Festival. – Jestem w zawodzie 47 lat i cieszę się, że to, co robię, ma jakieś znaczenie – dodaje.

Jak Krystyna Janda przyjęła sugestie dotyczące zmiany wizerunku? Jak grało jej się po włosku? Czy zamierza wystąpić w kolejnych filmach? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której także:

  • premiera polska: "Słodki koniec dnia" (niedawny zwycięzca Konkursu Filmów Polskich Festiwalu Off Camera w Krakowie) – rozmowa z reżyserem filmu Jackiem Borcuchem;
  • laureaci nagród aktorskich Festiwalu Off Camera – rozmowy z Gabrielą Muskałą ("Fuga") oraz Jackiem Braciakiem ("Córka trenera");
  • zapowiedź 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity – spotkanie z Ewą Podgórską i Małgorzatą Wabińska – reżyserką i producentką filmu "Diagnosis";
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Krystyna Janda (aktorka), Jacek Borcuch (reżyser), Gabriela Muskała (aktorka), Jacek Braciak (aktor), Ewa Podgórska (reżyserka) Małgorzata Łabińska (producentka filmowa)
Data emisji: 11.05.2019
Godzina emisji: 16.09

mk

Czytaj także

"To historia prostej rodziny". Agnieszka Warchulska o filmie "Powrót"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 17:40
Ryszard Jaźwiński spotkał się z Agnieszką Warchulską, odtwórczynią głównej roli w nowym filmie Magdaleny Łazarkiewicz "Powrót". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje "Kino na Granicy". Co zobaczymy na tegorocznej edycji festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 11:11
Rozpoczyna się właśnie 21. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy". Czego możemy spodziewać się na tegorocznej edycji tej imprezy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ogród rodzinny" – ostatnia część trylogii

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 17:30
W połowie lutego 2019 roku mieliśmy część pierwszą, pod koniec marca – drugą, a teraz przyszedł czas na trzecią. 
rozwiń zwiń