Poznaliśmy laureatów 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 17:00
– Czuję, że jest to bardzo dobry rok dla dokumentu, zarówno polskiego, jak i światowego – mówi reżyser Michał Marczak, jeden z jurorów tegorocznego Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.
Audio
  • Kto został największym zwycięzcą 16. Docs Against Gravity? (Trójkowo, filmowo)
Fragment plakatu filmu Kraina miodu (Honeyland), reż. Lubomir Stefanow, Tamara Kotewska
Fragment plakatu filmu "Kraina miodu" ("Honeyland"), reż. Lubomir Stefanow, Tamara Kotewska Foto: mat. promocyjne

"Kraina miodu" ("Honeyland"), reż. Lubomir Stefanow, Tamara Kotewska "Kraina miodu" ("Honeyland"), reż. Lubomir Stefanow, Tamara Kotewska

16 maja w warszawskim Teatrze Studio odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Nagroda Grand Prix została przyznana macedońskiej "Krainie miodu", reż. Lubomir Stefanow, Tamara Kotewska. W Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie festiwal trwa do 19 maja. W Gdyni impreza potrwa do 24 maja.

Jury przyznało najważniejszą nagrodę festiwalu "Krainie miodu" za "głęboko wzruszający portret czystej i pokornej duszy. Duszy przepełnionej miłością i pozbawionej chciwości, która daje nam głęboką lekcję na temat tego, co to znaczy być w harmonii z naturą. Nagroda jest przyznana całej załodze i Hatidze, za ich niesamowitą współpracę i talent, z którym opowiedzieli tę historię światu".

Jakie polskie filmy zdobyły uznanie na tegorocznym festiwalu Docs Against Gravity? O tym w dołączonym nagraniu audycji, w której także:

  • Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes – najważniejsze wydarzenia;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Dominika Baranowska (rzeczniczka prasowa Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity), Michał Marczak (reżyser, juror 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity), Barbara Rupik (twórczyni filmu "Duszyczka"), Jolanta Dylewska (operatorka filmowa, reżyserka, pedagog i scenarzystka filmów dokumentalnych, aurtorka filmu "I była miłość w getcie")
Data emisji: 18.05.2019
Godzina emisji: 16.11

mat. prasowe/ml

Czytaj także

"To historia prostej rodziny". Agnieszka Warchulska o filmie "Powrót"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 17:40
Ryszard Jaźwiński spotkał się z Agnieszką Warchulską, odtwórczynią głównej roli w nowym filmie Magdaleny Łazarkiewicz "Powrót". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje "Kino na Granicy". Co zobaczymy na tegorocznej edycji festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 11:11
Rozpoczyna się właśnie 21. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy". Czego możemy spodziewać się na tegorocznej edycji tej imprezy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ogród rodzinny" – ostatnia część trylogii

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 17:30
W połowie lutego 2019 roku mieliśmy część pierwszą, pod koniec marca – drugą, a teraz przyszedł czas na trzecią. 
rozwiń zwiń