Jacek Piotr Bławut: "Dzień czekolady" był trudnym filmem

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 17:12
– Lubię mieć poczucie, że wyczerpałem wszystkie możliwości, że oddaję dzieło, z którego jestem zadowolony – Jacek Piotr Bławut, twórca filmu "Dzień czekolady".
Audio
  • Jacek Piotr Bławut w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Dzień czekolady
Kadr z filmu "Dzień czekolady"Foto: mat. promocyjne

"Dzień czekolady" to opowieść o przygodach Moniki i Dawida. Dzięki tajemniczemu Skoczkowi Czasu poznają magiczny świat, w którym żyją pożeracze dni tygodnia i wiele innych niezwykłych postaci. Muszą dowiedzieć się, jak cofnąć czas i co zrobić, aby uciec przed wiedźmą, która wykrada wspomnienia. Film jest pierwszym zrealizowanym w Polsce obrazem, który zdobył Nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego za najlepszy scenariusz z Europy Środkowo-Wschodniej.

– Nasz film wydawał się wyzwaniem realizacyjnym. Trzeba było wyczekać swoje, żeby udało się do końca go zrealizować. To trudne kino. Ma efekty specjalne, grają w nim dzieci, zwierzęta, jest debiutem. Czasem trwa to długo, choć już wiem, że kolejny film chciałbym nakręcić nieco szybciej – wyjaśnia Jacek Piotr Bławut.

Jak wielki wpływ na "Dzień czekolady" miały dzieci autora filmu? Dlaczego Jacek Piotr Bławut zwraca tak dużą uwagę na oprawę muzyczną swoich obrazów? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której także:

  • 33. Tarnowska Nagroda Filmowa – spotkanie (w studiu Radia Kraków w Tarnowie) z organizatorami i jurorami festiwalu, zapowiedzi programowe;
  • rozmowa z Borysem Lankoszem, autorem dokumentu "Strzemiński/Kobro. Opowieść fantastyczna";
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Jacek Piotr Bławut (reżyser), Tomasz Kapturkiewicz (dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury), Borys Lankosz (reżyser, aktor i scenarzysta filmowy)
Data emisji: 1.06.2019
Godzina emisji: 16.09

mat. prasowe/ml/mk

Czytaj także

Gabriela Muskała o "Fudze": nie myślałam o napisaniu scenariusza dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 16:11
– Kiedy zrozumiałam, że mam temat na film, równocześnie uświadomiłam sobie, że to rola, której nie odpuszczę i którą bardzo chciałabym zagrać. Wiedziałam, że to będzie trudne – wspomina aktorka i reżyserka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Córka trenera", czyli wyjątkowe kino sportowe

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 17:15
1 marca na ekrany kin wszedł film "Córka trenera". Ryszard Jaźwiński spotkał się z odtwórcami głównych ról Karoliną Bruchnicką i Bartłomiejem Kowalskim oraz reżyserem filmu Łukaszem Grzegorzkiem.
rozwiń zwiń