Borys Szyc: to moja pierwsza dojrzała rola

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 17:13
Przed nami premiera filmu "Piłsudski". Ryszard Jaźwiński spotkał się zarówno z Borysem Szycem, odtwórcą głównej roli, jak również z Piotrem Śliskowski, autorem zdjęć do tej produkcji. 
Audio
  • Jak powstawał film "Piłsudski"? (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Piłsudski. W rolę Józefa Piłsudskiego wcielił się Borys Szyc
Kadr z filmu "Piłsudski". W rolę Józefa Piłsudskiego wcielił się Borys SzycFoto: mat. promocyjne / Next Film / fot. Jarosław Sosiński

– Piłsudski miał odwagę i mówił zawsze to, co myślał. Płacił za to ogromną cenę. Był przede wszystkim samotnikiem – podkreśla odtwórca Józefa Piłsudskiego, Borys Szyc. – Dzięki tej roli dowiedziałem się sporo o sobie. Ten patriotyzm jednak tkwi – dodaje. 

– Producent i reżyser chcieli, abym do tego filmu wniósł powiew szerokości. Lubię opowiadać szeroko i dawać aktorom przestrzeń do grania. Uwielbiam takie epickie wyzwania – zaznacza Piotr Śliskowski, autor zdjęć. – Chcieliśmy zrobić bardzo współczesny film. Nie chodziło nam o stworzenia pomnika, ikony czy czegoś jednoznacznego. Staraliśmy się pokazać historię dla młodych, dla wszystkich ludzi – dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której również:

  • spotkanie z Sandrą Drzymalską;
  • 44 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – pierwsze zapowiedzi programowe;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście:
Borys Szyc (aktor), Piotr Śliskowski (operator filmowy), Sandra Drzymalska (aktorka)
Data emisji: 7.09.2019
Godzina emisji: 16.10

kw/gs

Czytaj także

LAF. Atrakcje roztoczańskiego święta kina

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 17:00
Rozpoczęła się jubileuszowa, 20. edycja Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Na miejscu jest Ryszard Jaźwiński, który nie tylko rozmawiał z aktorami i twórcami, którzy zjawili się na festiwalu, ale także rzucił światło na program oraz wydarzenia towarzyszące imprezie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy Zwierzyniec. Audycja prosto z Roztocza

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 17:17
To była ostatnia relacja Ryszarda Jaźwińskiego z 20. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Dziennikarz Trójki rozmawiał z organizatorami i gośćmi roztoczańskiej imprezy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacja z 11. edycji festiwalu filmowego Solanin

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 17:00
To było specjalne wydanie audycji. Ryszard Jaźwiński nadawał prosto z Nowej Soli w przedostatnim dniu 11. tegorocznego Solanin Film Festival. 
rozwiń zwiń