Franz Maurer powraca! Czy po raz ostatni? "Psy 3. W imię zasad" w kinach!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 16:00
– Możemy spodziewać się dobrej kontynuacji pierwszych dwóch części, dobrego kina sensacyjnego. To będzie zamknięcie trylogii – zapowiada aktor Tomasz Schuchardt, który wcielił się w Cegielskiego w filmie "Psy 3. W imię zasad" w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Trzecią część serii opowiadającej o losach Franza Maurera możemy oglądać w kinach od 17 stycznia.
Audio
  • "Psy 3. W imię zasad" – rozmowa z aktorami (Trójkowo,filmowo)
Bogusław Linda jako Franz Maurer w filmie Psy 3. W imię zasad Władysława Pasikowskiego
Bogusław Linda jako Franz Maurer w filmie "Psy 3. W imię zasad" Władysława PasikowskiegoFoto: Bartosz Mrozowski/mat. promocyjne

Po 25 latach odsiadki Franz Maurer (Bogusław Linda) wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiedzą się Państwo, gdy los ponownie połączy Franza i "Nowego" (w tej roli Cezary Pazura). Ich spotkanie zmieni wszystko.

Tomasz Schuchardt i Marcin Dorociński jako Cegielski i Wit w filmie "Psy 3. W imię zasad" Władysława Pasikowskiego  Foto: Bartosz Mrozowski/mat. promocyjne Tomasz Schuchardt i Marcin Dorociński jako Cegielski i Wit w filmie "Psy 3. W imię zasad" Władysława Pasikowskiego Foto: Bartosz Mrozowski/mat. promocyjne

– Pierwszy raz świadomie obejrzałem "Psy" gdzieś w połowie lat 90. i dla mnie były to podwaliny kina sensacyjnego. W ogóle moje pierwsze spotkanie z kinem to były filmy sensacyjne, a "Psy" były takim ich polskim odpowiednikiem. Pierwsza część była nie tylko sensacyjną opowieścią, było w tym drugie dno. Z Marcinem Dorocińskim i Sebastianem Fabijańskim mamy świadomość legendy, jednak jest to dla nas przede wszystkim zadanie do wykonania – mówi Tomasz Schuchardt.

W audycji ponadto:

  • nominacje do tegorocznych nagród Amerykańskiej Nagrody Filmowej – podsumowanie;
  • nominacja do Oscara dla filmu "Boże Ciało" Jana Komasy, rozmowy z producentami – Leszkiem Bodzakiem i Anetą Hickinbotham, aktorką Aleksandrą Konieczną oraz dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosławem Śmigulskim;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Leszek Bodzak (producent filmu "Boże Ciało"), Aneta Hickinbotham (producentka filmu "Boże Ciało"), Marcin Dorociński (aktor), Aleksandra Konieczna (aktorka), Cezary Pazura (aktor), Radosław Śmigulski (dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej), Tomasz Schuchardt (aktor)
Data emisji: 18.01.2020
Godzina emisji: 15.09

mat. promocyjne/kr/ml

Czytaj także

Piotr Witkowski: oddałem temu filmowi dużą część życia

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 17:12
15 listopada miała miejsce premiera filmu "Proceder". To historii rapera Chady. Odtwórca głównej roli, Piotr Witkowski, był gościem Ryszarda Jaźwińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żeby nie zranić bohatera. "Wszystko dla mojej matki" M. Imielskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 17:00
– Zawsze robiłam kino, które dotyczy trudnych tematów, ingerujących w intymność moich bohaterów – mówiła Małgorzata Imielska, twórczyni filmu "Wszystko dla mojej matki", który będzie miał swoją premierę 3 stycznia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie kino 2019 roku. Faworyci Orłów 2020

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 17:15
– Takiego roku w przeszłości nie było – mówi o polskiej kinematografii 2019 roku Izabela Wójcik, dyrektor Polskich Nagród Filmowych. Jaka produkcja zdominuje nadchodzące Orły? 
rozwiń zwiń