Katarzyna Figura: trzeba myśleć szerzej. Trójkowe, filmowe spotkanie na Festiwalu "Trójka Górom"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 16:00
– Kiedy pozostajemy tylko w jednej dziedzinie, narzucamy sobie, a w konsekwencji też i widzom, pewne ograniczenia – podkreślała Katarzyna Figura w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim podczas 6. edycji Festiwalu "Trójka Górom".
Audio
  • Katarzyna Figura o współpracy z Małgorzatą Szumowską (Trójkowo, filmowo/Trójka)
Katarzyna Figura
Katarzyna Figura Foto: PAP/Tomasz Gzell

Aktorka przybyła do Szklarskiej Poręby tylko na jeden dzień, jednak znalazła czas, by opowiedzieć Słuchaczom o swoim dotychczasowym dorobku aktorskim i nowych rolach filmowych, wśród których m.in. ta w najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej "Wonder Żenia", opowiadającym o młodym ukraińskim mężczyźnie, który przybywa do Polski.

– Moja historia z Małgośką jest bardzo długa. Na początku lat dwutysięcznych obejrzałam w telewizji fragmenty jej debiutu "Szczęśliwy człowiek", które mnie zachwyciły. Poprosiłam ja o spotkanie i wyraziłam chęć wystąpienia w jej filmie. W 2006 roku skontaktowała się ze mną Krystyna Janda. Powiedziała, że otwiera teatr Polonia i zaproponowała mi udział w monodramie
"Badania terenowe nad ukraińskim seksem" według Oksany Zabużko. Powiedziała też: "Wybierz sobie reżysera, jakiego chcesz, każdego Ci załatwię", a ja odpowiedziałam "Chcę Małgośkę Szumowską!". I tak zaczęła się nasza wspólna zawodowa przygoda – opowiadała artystka.

Festiwal "Trójka Górom" 2020 w Szklarskiej Porębie – Ryszard JaźwińskiRyszard Jaźwiński w Szklarskiej Porębie  Foto: Gabriela Darmetko

W obsadzie powstającego filmu twórczyni "Body/Ciało" i "33 scen z życia" znaleźli się także Agata Kulesza, Weronika Rosati, Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Krzysztof Czeczot oraz znany fanom serialu "Stranger Things" Alec Utgoff.

W audycji ponadto:

  • rozmowa z Jakubem Zającem, odtwórcą roli młodego Zenka Martyniuka w filmie "Zenek" w reżyserii Jana Hryniaka.
  • aktualności filmowe;
  • piosenki i muzyka z filmów.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Autorka materiału dodatkowego: Wioletta Myszkowska
Goście: Katarzyna Figura (aktorka filmowa i teatralna), Jakub Zając (aktor)
Data emisji: 15.02.2020
Godzina emisji: 15.08

kr

Czytaj także

Piotr Witkowski: oddałem temu filmowi dużą część życia

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 17:12
15 listopada miała miejsce premiera filmu "Proceder". To historii rapera Chady. Odtwórca głównej roli, Piotr Witkowski, był gościem Ryszarda Jaźwińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żeby nie zranić bohatera. "Wszystko dla mojej matki" M. Imielskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 17:00
– Zawsze robiłam kino, które dotyczy trudnych tematów, ingerujących w intymność moich bohaterów – mówiła Małgorzata Imielska, twórczyni filmu "Wszystko dla mojej matki", który będzie miał swoją premierę 3 stycznia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie kino 2019 roku. Faworyci Orłów 2020

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 17:15
– Takiego roku w przeszłości nie było – mówi o polskiej kinematografii 2019 roku Izabela Wójcik, dyrektor Polskich Nagród Filmowych. Jaka produkcja zdominuje nadchodzące Orły? 
rozwiń zwiń