Jan Komasa: chciałem, żeby "Hejter" był prowokacją

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 16:00
– Mam déjà vu. Znów film skończyliśmy w grudniu, znów premiera odbyła się w Złotych Tarasach w marcu i znów wydarzenia filmowe zaistniały w świecie rzeczywistym – mówi Jan Komasa, zestawiając filmy "Sala samobójców" i "Sala samobójców. Hejter".
Audio
  • "Sala samobójców. Hejter" już w kinach (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Sala samobójców. Hejter Jana Komasy
Kadr z filmu "Sala samobójców. Hejter" Jana KomasyFoto: Jarosław Sosiński/mat. promocyjne

"Sala samobójców. Hejter" to druga część nagrodzonego Srebrnymi Lwami filmowego hitu reżysera z 2011 roku. Najnowszy film Jana Komasy waśnie trafił na ekrany kin.

Reżyser wziął na celownik mroczną stronę mediów społecznościowych. Producenci określają obraz mianem cyber-thrillera, będącego współczesną wersją "Romea i Julii" i uniwersalną opowieścią o miłości, która przeradza się w hejt.

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) - rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców.
Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr).

Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

W audycji ponadto:

  • Polskie Nagrody Filmowe Orły 2020 – podsumowanie, wywiady z laureatami najważniejszych nagród – Aleksandrą Konieczną, Bartoszem Bielenią, Mateuszem Pacewiczem;
  • premiera polska: "Sala samobójców. Hejter" – rozmowa z Maciejem Musiałowskim; 
  • wywiad z autorem zdjęć filmowych Andrzejem J. Jaroszewiczem;
  • aktualności filmowe;
  • piosenki i muzyka z filmów.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 7.03.2019
Godzina emisji: 15.07

mat. promocyjne/kstar/mk

Czytaj także

Katarzyna Figura: trzeba myśleć szerzej. Trójkowe, filmowe spotkanie na Festiwalu "Trójka Górom"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 16:00
– Kiedy pozostajemy tylko w jednej dziedzinie, narzucamy sobie, a w konsekwencji też i widzom, pewne ograniczenia – podkreślała Katarzyna Figura w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim podczas 6. edycji Festiwalu "Trójka Górom".
rozwiń zwiń

Czytaj także

10 lat Katarzyny Zawadzkiej na ekranie

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 16:00
W 2011 roku Katarzyna Zawadzka zadebiutowała na srebrnym ekranie główną rolą w filmie Barbary Sass "W imieniu diabła". Dziś, prawie 10 lat później, ma na koncie 12 kolejnych produkcji i status gwiazdy polskiego kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maja Komorowska z Orłem 2020 za Osiągnięcia Życia

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 16:00
W poniedziałek, 2 marca, poznamy laureatów 22. Polskich Nagród Filmowych Orły 2020. Nominacje przyznano w 19 kategoriach. Jednego możemy być pewni już teraz: statuetkę za Osiągnięcia Życia odbierze aktorka Maja Komorowska.
rozwiń zwiń