Artur Reinhart zaczyna najmniejszy projekt w karierze

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 17:15
Rozpoczyna się 28. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE. Tegoroczna edycja odbywa się wyłącznie w wersji online. To nie oznacza, że zabraknie interesujących premier ze świata filmów konkursowych i spotkań z twórcami. Tymczasem na drugim końcu Polski, Artur Reinhart, dwukrotny laureat Złotej Żaby, zaczyna zdjęcia do nowego filmu Doroty Kędzierzawskiej.
Operator filmowy Artur Reinhart na planie filmu ŻUŻEL w reż. Doroty Kędzierzawskiej
Operator filmowy Artur Reinhart na planie filmu ŻUŻEL w reż. Doroty KędzierzawskiejFoto: Darek Delmanowicz/PAP

minamata-jonny-depp 1200.jpg
Festiwal EnergaCAMERIMAGE odbywa się online."Minamata" filmem zamknięcia

Autor zdjęć Artur Reinhart to postać bardzo ważna w historii festiwalu Camerimage: jest dwukrotnym laureatem Złotej Żaby, czyli najważniejszej nagrody. Otrzymał ją za filmy "Wrony" (1994) oraz "Wenecja (2010). Ostatnio pracował przy "Dziewczynach z Dubaju" Marii Sadowskiej oraz "Żużlu" Doroty Kędzierzawskiej. I z nią właśnie, przygotowuje kolejny film: "Sny pełne dymu".


Posłuchaj
48:25 2020_11_14 16_08_15_PR3_Trojkowo_Filmowo.mp3 Startuje festiwal Camerimage, Artur Reinhart zaczyna zdjęcia do nowego filmu (Trójkowo, filmowo)

– Jestem na południu Polski, w przepięknym pałacu w Rząsinach, gdzie we wtorek zaczynamy zdjęcia. Na pewno byłbym w Toruniu na otwarciu Camerimage, gdyby to było możliwe, a tak... Może chociaż uda się wieczorami usiąść przy komputerze i uczestniczyć w festiwalu online – mówi Artur Reinhart.

– Po raz drugi zdarzyło się, że Dorota Kędzierzawska napisała scenariusz dla konkretnego aktora. Pierwszy raz to było "Czas umierać" dla Danuty Szaflarskiej, a teraz dla Krzysztofa Globisza – opowiada gość Trójki o najnowszym filmie, przy którym pracuje.

– To bardzo skromny projekt, można powiedzieć "covidowy": jedno wnętrze i dwoje aktorów, Krzysio Globisz i Żaneta Łabudzka. Łącznie, cała ekipa liczy 21 osób i to jest najmniejszy projekt, przy którym w swojej karierze pracowałem – dodaje Artur Reinhart.

Żużel. Rozmowa z twórcami filmu/You Tube PISF

Ponadto w audycji:

  • 27. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda & Anima (17-22.11.2020) – zapowiedzi programowe, połączenie telefoniczne m.in. z dyrektorem festiwalu Bogusławem Zmudzińskim;
  • Europejskie Nagrody Filmowe – nominacje, obecność polskich twórców filmowych;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

Więcej ważnych informacji i rozmów z ludźmi kina można przeczytać na stronie audycji "Fajny film".

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Artur Reinhart (operator, autor zdjęć), Bogusław Zmudziński (dyrektor 27. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima)
Data emisji: 14.11.2020
Godzina emisji: 16.08


Czytaj także

"Banksterzy": młode małżeństwo w pułapce frankowego zadłużenia

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 17:15
Za tydzień do kin wchodzi dramat "Banksterzy" w reżyserii Marcina Ziębińskiego poruszający problem frankowiczów – osób, które swego czasu wzięły kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich. Kiedy doszło do kryzysu na rynku i gwałtownej zmiany kursu, wpadły w pułapkę zadłużenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyzwanie aktorskie w filmie pełnym emocji

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 17:00
"Banksterzy" właśnie weszli do polskich kin. W dramacie, który opisuje historię młodego małżeństwa złapanego w pułapkę frankowego kredytu, jedną z głównych ról zagrał Rafał Zawierucha. Z aktorem rozmawia o niej Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordowy festiwal i nowe gwiazdy na filmowym firmamencie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 17:00
Ryszard Jaźwiński rozmawia o podsumowaniu Festiwalu Filmowego Docs Against Gravity. Będzie również dużo o filmach poruszających kwestie rozmaitych relacji międzyludzkich, związków i uczuć.
rozwiń zwiń