Krzysztof Materna o gali otwarcia festiwalu w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2011 20:37
Rok temu przygotował w formule serialowej, w tym roku będzie ona wyrazem jego fascynacji dla ...telewizyjnych kanałów tematycznych.
Audio

Krzysztof Materna czwarty raz reżyseruje i jest autorem scenariusza gali Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W tym roku, po raz pierwszy, otworzy ona Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni. - Gala będzie w mojej formule, czyli właściwie cała, poza momentem wręczenia nagród, będzie odbywała się jako projekcja z ekranu. W zeszłym roku była to parodia telenowel - mówił gość Trójki.

W wymyślonym na potrzeby tej uroczystości serialu "Ż jak życie" główne role zagrali m.in. Maja Komorowska, Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Anna Seniuk.  - To jest stała formuła, którą wymyśliłem cztery lata temu, że ta gala ma rodzaj merytorycznej parodii, która jest sformatowana jako rodzaj filmu - tłumaczył Krzysztof Materna.

W tym roku to będzie parodia kanałów tematycznych: erotycznych, zakupowych, z krzyżówkami, wróżbami itd. Wystąpią znakomici aktorzy, m.in. Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Olga Bołądź, Robert Więckiewicz, Krzysztof Kowalewski.

Dla wszystkich, którzy są ciekawi, co przygotował Krzysztof Materna, a nie mają zaproszenia na galę, mamy dobrą wiadomość. Będzie ona transmitowana na  kanale TVP  Kultura od 19.30. Wszystkich zachęcamy do słuchania relacji z festiwalu na antenie Trójki.

Nagroda PISF przyznawana jest w trzynastu kategoriach za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiej sztuki filmowej. Szczególnie cieszy nas nominacja dla Ryszarda Jaźwińskiego i jego trójkowej audycji "Fajny film wczoraj widziałem". Od tego roku dziennikarz Trójki jest również jurorem PISF.

W zeszłym roku Ryszard Jaźwiński został wyróżniony za audycję "Trójkowo, filmowo". Co więcej, od pierwszej aż do aktualnej edycji zawsze był nominowany do tej nagrody! Gratulujemy!

.........

W "Trójkowo, filmowo" Ryszard Jaźwiński po raz pierwszy oficjalnie ogłosił trójkę Finalistów tegorocznych Talentów Trójki w kategorii Film. A są nimi:

- Grzegorz Jaroszuk z Łódzkiej Szkoły FilmowejPodstawą  jego oceny był  film  "Opowieść z chłodni";

- Michał Marczak reprezentujący Mistrzowską Szkołę Fimową Andrzeja Wajdy.  Podstawą  jego oceny był  film dokumentalny "Koniec Rosji";

- Paweł Maślona z Katowickiej Szkoły Filmowej. Podstawą  jego oceny był  film "Zaćmienie".

Gratulujemy!

 

W audycji także rozmowy z:

- Leszkiem Kopciem, dyrektorem  Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni,

-  Igorem Devoldem, reżyserem (będzie gościem tegorocznej Ery Nowe Horyzonty),

- Zbigniewem Buczkowskim, aktorem, który właśnie wydał płytę,

- Anna Wydrą, producentką filmową, nominowaną do Oscara za "Królika po berlińsku", i Bartoszem  Dombrowskim, reżyserem - o ich wspólnym swoim nowym projekcie.

 

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Trójkowo, filmowo" można słuchać w każdą niedzielę tuż po godz. 12.00.

(pg)