X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Laureaci Planete + Doc Festival

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 01:30
- "5 rozbitych kamer" to opowieść bardzo poruszająca. Reżyser jest jakby częścią filmu. Próbuje za pomocą kamer uchwycić to, co się dzieje na Zachodnim Brzegu, by przekazać tę wiedzę synowi - opowiada w "Trójkowo, filmowo" Weronika Adamowska.
Audio
Laureaci Planete 43; Doc Festival
Foto: kadr z filmu "5 rozbitych kamer"

- Reżyser przyjechał do nas w ostatniej chwili. Wiedział, że jest laureatem, ale nie wiedział, że nagrody głównej. Zastanowimy się co dalej zrobić z tym filmem, na pewno będziemy go pokazywać publiczności - deklaruje Weronika Adamowska z Planete + Doc Film Festival.

Wśród nagrodzonych w ramach 9. edycji Planete+ Doc są też m.in. filmy: "Wszyscy święci" Briana M. Cassidy'ego i Melanie Shatzky (Nagroda Magicznej Godziny dla najlepszego filmu średniometrażowego), "Pałac" Tomasza Wolskiego (Nagroda Canon Cinematography Award za zdjęcia), który był gościem Ryszarda Jaźwińskiego i opowiadał o kulisach powstawania filmu i jego odbiorze przez festiwalową publiczność. Na liście laureatów znalazł się także film "Ambasador" Madsa Bruggera (Nagroda Bloggerów).

Wszystkich laureatów (. edycji Planete + Doc Film Festival można znaleźć na stronie planetedocff.pl.

W audycji także:

- gościem Ryszarda Jaźwińskiego była Ana Brzezińska, która na Planete + Doc debiutowała filmem "I want (no) reality". - Jestem absolutnie zachwycona. Ludzie czerpią z tego filmu  radość, to jest dla nas najważniejsze. To film o artystach. Marzeniem naszej ekipy było to, by film był oglądany przez ludzi, którzy nie mają na co dzień kontaktu ze sztuką - przekonywała Ana Brzezińska. Zdradziła także plany kolejnych filmowych projektów.

- Agnieszka Wójtowicz-Vosloo opowiadała o już zrealizowanych projektach filmowych, rozpoczętych produkcjach i pomysłach na kolejne filmy. Mówiła także jak z perspektywy Nowego Jorku wygląda polskie kino, co jest jego siłą, a czego mu brakuje.

Zapraszamy do słuchanie całej audycji "Trójkowo, filmowo - 20 maja 2012", w której nie zabrakło festiwalowych podsumowań i rozmów z laureatami Planete+ Doc Film Festival.

(ed)

Zobacz więcej na temat: canon Tomasz Wolski

Czytaj także

"Miliard szczęśliwych ludzi" na Planete+ Doc Festival

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 12:10
- Bayer Full w Chinach to pretekst do paru innych opowieści z silnym kontekstem kulturowym w tle. Podglądamy polską prowincję, która wciąż disco polo żyje, a mamy też okazję zerknąć na chińską kulturę - mówi reżyser Maciej Bochniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Paparazzi" na Planete + Doc Festival

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 11:35
- Mamy najsłynniejszego polskiego paparazzi, Przemysława Stoppę, bohatera filmu Piotra Bernasia. Na Planete chcielibyśmy podyskutować na czym polega magia "czarnego charakteru” - mówi Joanna Skalska ze Szkoły Wajdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak legalnie zostać gangsterem w Afryce?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 18:20
Jak daleko mogą posunąć się dziennikarze i filmowcy w naśladowaniu przestępców, których chcą skompromitować? M.in. o tym mówi film "Ambasador", który został pokazany na Planete+ Doc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pałac symbolem Polski?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 14:35
Tomasz Wolski (reżyser filmu "Pałac"): Próbowałem znaleźć odbicie Polski w Pałacu Kultury i Nauki. Wydawało mi się, że ten budynek może być metaforą naszego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film w wielkim mieście

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 07:50
Miasto to świetny plener i miejsce intrygujące ze względu na mieszkających w nim ludzi. Nic dziwnego, że tak fascynuje filmowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"5 rozbitych kamer" z główną nagrodą Planete Doc

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 20:56
Wyróżniony główną nagrodą - Millenium - film Emada Burnata i Guy'a Davidiego dotyczy konfliktu izraelsko-palestyńskiego.
rozwiń zwiń